شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » سلامت چشم ۲۳هزار کودک ایلامی سنجش شد
نویسنده : سمیه آذرمهر

به گزارش انعکاس ایلام؛ فروزان افسرده روز یک شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح با هدف پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان ۳تا ۶ساله اجرا که این تعداد کودک در شهرستانهای سراسر استان زیر پوشش قرار گرفتند.

وی افزود: از این تعداد بیش از یک هزار کودک مشکوک به تنبلی چشم تشخیص داده شدند که پس از ارجاع به اپرومتریست در نهایت برای ۱۵۰ نفر عینک تجویز شد.

معاون اداره کل بهزیستی ایلام بیان کرد: به منظور حمایت از این خانواده ها ۷۰درصد هزینه تهیه عینک این کودکان توسط بهزیستی تقبل شده است.

وی جامعه هدف این طرح را ۳۴ هزار کودک عنوان کرد و از مابقی خانواده هایی که تاکنون برای تنبلی چشم فرزندان سه تا ۶ساله خود مراجعه نکرده اند خواست برای اطمینان از سلامت چشمان فرزندانشان به پایگاه های سنجش بینایی مراجعه کنند.

افسرده با اشاره به اینکه این طرح امسال در ۶۰ پایگاه در سراسر استان اجرا می شود، اظهار کرد: بر اساس برنامه زمان بندی انجام گرفته، اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم در استان تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی به اجرای این طرح در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: حدود ۲۰ هزار کودک ایلامی ۳ تا ۶ ساله سال گذشته در اجرای طرح سنجش بینایی مورد معاینه قرار گرفتند که از این تعداد ۸۹۰ نفر که مشکوک به تنبلی چشم بودند به بینایی سنج و یا چشم پزشک ارجاع و کمک هزینه عینک به ۱۲۱ نفر پرداخت شده است.

معاون اداره کل بهزیستی ایلام بیان کرد: عارضه تنبلی چشم در صورت درمان به موقع قابل پیشگیری خواهد بود و موجب رفع مشکلات بینایی افراد در سنین بالاتر می شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری