شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » سُکان فرهنگ و هنر ایلام همچنان در دست هنرمندان باقی ماند

دو سال پیش برای رفتن عمران خودآموز با غم نوشتم که عمران فرهنگ رفت، و الان نیز با حسرتی برای علی هوشمند می نویسم که علی فرهنگ رفت. اما لایه های امید باقی است و خوشحالیم و خدا را شکر می کنیم علی هلشی ، علی فرهنگ می آید . و انجام کار فرهنگی در دست اصحاب فرهنگ استان باقی می ماند.
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ بیست و هفت ماه خدمت در کسوت مدیر کلی آقای  علی هوشمند به پایان رسید و طی آیینی با حضور رمضانی مدیر کل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نجفی مدیر کل توسعه منابع استانداری مدیران کل ادارات ، مهمانان اداری ، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه استان کرسی خدمت را به آقای علی هلشی تحویل داد.
علی هوشمند از هنرمندان بنام و باسابقه استان ایلام که اسفند ۱۴۰۰ در منصبی بنام مدیر کلی، پست  خود را در عرصه خدمت به فرهنگ ، هنر ، رسانه ، قرآن و عترت از عمران خود آموز تحویل گرفت ؛ بحق سربازی مخلص بود که خدمت خود را با دست آوردهای متنوعی در عرصه های ابلاغی و نبوغی برای استان به پایان رساند .
به نظر نگارنده با وجود محدودیت‌های مالی هر چند آمارهای فعالیت های انجام گرفته در عرصه های مختلف بسیار است اما مهمترین اقداماتی که ایشان با کمک معاونت‌های محترم  و کارکنان فرهنگی ، هنری ، توسعه منابع، اصحاب رسانه  و هنرمندان استان انجام دادند ایجاد قرارگاه رسانه ای اربعین و ایجاد موکب های شهدای فرهنگ هنر و رسانه و موکب هنری شین می باشد که ظرفیت استان ایلام را به عنوان پایتخت اربعین از نظر رسانه ای ، فرهنگی، هنری به رخ دیگر استانها کشید.
از دیگر اقدامات مهم انجام گرفته در زمان تصدی ایشان می‌توان به : تدوین نقشه فرهنگی استان ، برگزاری جشنواره طنز “تی تالی’ ، برگزاری جشنواره نمایش شرهانی،برگزاری دوره های آموزش هنر در مناطق محروم ، برگزاری دو دوره اکسپو هنری(فروش آثار هنری تجسمی) ،برگزاری سه برنامه تجلیل از مفاخر استان ، برگزاری ۸ برنامه موسیقی در سلسله چنگ ، اجرای سه برنامه‌ی یکصدا ایران، اجرای نمایش های متنوع در تماشاخانه  استاد باسره و نمایشگاه های متنوع در نگارخانه استاد صندوق آبادی و دهها برنامه ی ارزنده ی دیگر فرهنگی و هنری  قابلیت ذکر دارند نام برد.
علی هوشمند به عنوان معاون هنری مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد.
و اما علی هلشی ، هنرمند حوزه خوشنویسی، قاری قرآن و مدیر نام آشنا و تجربه آموخته است، که با بیش از بیست و هفت سال سابقه در پست‌های متنوع از روابط عمومی تا مدیر شهرستان، به انجام وظیفه پرداخته و از امروز به عنوان سکاندار عرصه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، انجام وظیفه خواهدکرد. وی از فرزندان لایق این استان است که برایش آرزو می کنم خدمت خود را در جهت تعالی فرهنگ، هنر ، رسانه و قرآن و عترت به نحو مطلوب به سرانجام برساند.

مجتبی تابش

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری