شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » سیروان یکی از مناطق سبز استان از لحاظ توسعه گازرسانی است

به گزارش خبرنگار انعکاس ایلام؛ محمود کشاورز در دیدار با فرماندار شهرستان سیروان افزود: نگاه دولت سیزدهم به اجرای طرح‌های گازرسانی مرهمی بر زخم توسعه‌ نیافتگی مناطق کم برخوردار ایلام است به طوری که در طول ۲ سال گذشته تاکنون یک شهر و ۶۲ روستای این استان به شبکه گاز سراسری متصل شده اند.

وی اظهار داشت: از ابتدای کار گازرسانی تاکنون ۹۵ صنایع در اقصی نقاط این شهرستان گازدار شده است، اظهار داشت: در این مدت بیش از ۵ هزارو ۵۶۵ علمک در مناطق شهری و روستایی این شهرستان نصب و راه اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان از جذب بیش از ۷ هزارو و ۵۴۹ مشترک در مناطق شهری و روستایی این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: گازرسانی در این استان با توجه به موقعیت جغرافیایی و به لحاظ زمین شناسی خاص و کوهستانی و سخت گذر بودن مسیرها در کنار هزینه بالای اجرای پروژه‌ها در این مناطق، همواره با چالش‌هایی روبرو بوده که به همت کارکنان این مجموعه، این مشکلات برطرف شده است.

کشاورز با اشاره به اینکه از ابتدای شروع به کار دولت تاکنون، یک برنامه عظیم گازرسانی به روستاهای باقیمانده در سطح استان در حال اجراست، تأکید کرد:  تلاش می شود تا پایان سال جاری پرونده گازرسانی در مناطق روستایی استان که دارای قابلیت گازرسانی هستند، بسته شود.

همچنین فرماندار سیروان از تلاش ها و خدمات شرکت گاز استان در گازرسانی به مناطق شهری و روستایی این شهرستان قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه هم اکنون تمامی مناطق شهری و روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

محمدباقر شریفی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم با آغاز فعالیت خود، محرومیت زدایی از چهره روستاها و رشد و توسعه پایدار و متوازن در مناطق مختلف استان را با هدف برقراری عدالت اجتماعی و بهره مندی عموم مردم از امکانات و منابع موجود در دستور کار قرار داده که گازرسانی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته نمونه ای از این تلاش ها بوده است.

وی اظهار داشت: به برکت نظام جمهوری اسلامی هم اکنون تمامی مناطق روستایی این شهرستان از امکانات عمومی از جمله گاز، آب، برق ، مخابرات و غیره برخوردار هستند و انتظار می رود که این خدمات رسانی برای رفاه حال مردم توسعه پیدا کند تا شاهد رضایتمندی مردم در زمینه های مختلف باشیم.

 

نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری