وی با بیان اینکه شهدای خوشنام بدون نام و نشان برای دفاع از ناموس، خاک، وطن و برای پایداری اسلام و انقلاب اسلامی از جان خود گذشتند، اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی و در دوران دفاع مقدس، مردم استان ایلام بیش از ۳ هزار شهید تقدیم نظام و آرمان‌‌های انقلاب کردند که از این تعداد ۱۸۶ شهید آن مربوط به شهرستان چوار بوده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه امروز در مراسم تشییع و تدفین این شهید گمنام مادران شهدا حق مادری را به جا آوردند، تصریح کرد: شهدا با نثار خون خود، امنیت و آرامش را برای کشورمان به ارمغان آورده اند و مسئولان و آحاد مختلف مردم وظیفه سنگینی نیز در قبال خون آنان دارند.

نوریان با اشاره به اینکه شهدا با رشادت ‌های خود پایه‌های انقلاب اسلامی را محکم‌تر کرده‌اند، اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز کشورمان مرهون ایثار و از جان‌گذشتگی شهدای والامقام و همچنین صبر و استقامت خانواده‌های آنها است.

گفتنی است؛ همزمان با شهادت حضرت فاطمه(س) مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام در محل شرکت پالایش گاز ایلام با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، فرماندهان نظامی و انتظامی، معاونین استاندار، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم در پالایشگاه گاز ایلام به خاک سپرده شد.

 

  • نویسنده : فریبا میرزایی