شما اینجا هستید

فرهنگی » طراحان پوشاک ایرانی و اسلامی مورد حمایت قرار گیرند
گروه : فرهنگی

به گزارش انعکاس ایلام؛ حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار در مراسم افتتاح نمایشگاه پوشاک ایرانی و اسلامی استان گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید با شرایط خاص انجام شود، داشتن زبان خوش یکی از شرایط امر به معروف و نهی منکر است.

وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی امروز از مقوله پوشش به عنوان یک حربه علیه ارزش‌های دینی و اسلامی استفاده و سعی می‌کنند با ترویج نوع پوشش خاص، کشور را با خطر فرهنگی روبه رو کنند.

امام جمعه ایلام با تاکید بر حمایت و تولید لباس و پوشش بومی و استمرار و فرهنگ سازی در زمینه این نوع پوشش، یادآور شد: پوشش بومی در استان نمادی از اصالت ریشه‌دار مردمان این دیار است، در این خصوص الگوی سازی ها، باید مانند لباس اسلامی و پوشش اسلامی بوده و متناسب با شرایط تنوع لباس در اختیار مردم قرار گیرد.

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی سال هاست تمام توان و تلاش خود را در راستای ضربه زدن به فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی به ویژه در نوع پوشش به کار بسته اند، گفت: آخرین حربه دشمن برای مقابله با دین زدایی در جامعه تحت تاثیر قرار دادن مقوله حجاب و عفاف است که این موضوع را در تبلیغات مسموم خود به شکل گسترده‌ای برنامه ریزی کرده اند.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تاکید بر برنامه ریزی صحیح مسوولان مربوطه در حوزه حمایت از تولید پوشاک ایرانی و اسلامی، یادآور شد: اگر این مهم به شکل صحیح وارد جامعه شود، به طور قطع بسیاری از مسائل و مشکلات حوزه عفاف و حجاب حل خواهد شد.

حجت الاسلام کریمی تبار همچنین ارائه تسهیلات و حمایت از طراحان لباس ایرانی و اسلامی را یکی دیگر از راهکار‌های مهم در راستای تولید با تنوع بیشتر لباس‌های اسلامی و در نهایت رعایت هر چه بیشتر پوشش اصیل ایرانی و اسلامی در جامعه عنوان کرد.

وی اظهار کرد: باید این فرهنگ در جامعه گسترش داده و پوشش و پوشاک ایرانی اسلامی در جامعه مدیریت و ترویج داده شود و قبل از هرکاری نیاز به کار فرهنگی و اطلاع رسانی مناسب است.

امام جمعه ایلام تنوع مد و لباس متناسب با ذائقه مردم را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: خیرین به این عرصه ورود کنند و در کنار آن فروشندگان نیز با ارائه تخفیف باعث رغبت بیشتر مردم و بویژه نسل جوان از محصولات تولیدی شوند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری