شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » عظیمی که عظمت یافت 

اگرچه کمتر از ۲ ماه است که عظیم داغ سفر ابدی پدر را متحمل شده اما نمی خواهد ذوق و شادی “امیر علی” سه ساله اش را در آستانه بهار و عید نوروز خاموش نگه دارد، بیشتر خریدهای عید از لباس گرفته تا کفش و … را برایش مهیا کرده و برنامه های نوروز امسال را برای همسر و پسرش تدارک دیده است.

حدود یک هفته قبل و بامداد نیمه اسفندماه به یکباره دردی سرش را سنگین می کند، همسرش با عجله با اورژانس تماس می گیرد، او را به بیمارستان منتقل و پس از بررسی پزشکان اعلام می کنند، عظیم دچار عارضه مغزی شده است.

با وجود انجام عمل جراحی ولی بعد از سه روز به خانواده عظیم اعلام می کنند او دچار مرگ مغزی شده و امید خانواده اش برای بهبودی او کم و کمتر می شود.

بعد از تشکیل و اعلام نظر تیم‌ پزشکی، از سوی یکی از همراهان به خانواده پیشنهاد اهدا عضو عظیم داده می شود، برادر بزرگ خانواده فقط اطمینان عدم بازگشت سلامتی عظیم را می خواهد و وقتی با پاسخ مثبت کادر درمان مواجه می شود او با غم و اندوه فراوان اما تلاشش را برای متقاعد کردن مابقی خانواده اش آغاز می کند.

خواهر عظیم که بعد از فوت مادر و پدر حکم سرپرست را برای آنها دارد، پافشاری می کند، قبول عدم بازگشت سلامتی برادر برای او بسیار سخت است، چند ساعتی را اقوام و بستگان تلاش می کنند تا او را متقاعد کنند که در نهایت بعد از چند ساعت رضایت داده و خانواده برای آخرین بار بر بالین عظیم قرار گرفته و راضی به اهدا عضو برادر می شوند.

بی شک فوت اعضا خانواده که سال های سال با هم بوده، هزاران خاطره دارند، طلوع و غروب آفتاب را در کنار هم سپری کرده و … غم انگیزترین رخداد در زندگی دنیوی افراد است، اما زمانی این رخداد غم انگیزتر می شود که زمان این جدایی را باید خودت انتخاب کنی!

همسر عظیم که پنج سال است شریک خوشی ها و سختی های او شده و امیر علی سه ساله که تازه جمله گفتن با پدر را یاد گرفته و هنوز معنی انتخاب را نمی‌داند اما امروز او و مادرش در میان اشک و اندوهی سترگ رفتن سرپرستشان را ناباورانه انتخاب کردند.

حرکت خانواده فهیم عظیم که در شهرستان دهلران به خانواده ای با ایمان شهره هستند در اهدای عضو فرزندشان که بدون هیچ چشمداشتی و فقط برای رضای خداوند اقدام به این کار کرده بی شک درس بزرگی از ایثار و خودگذشتگی است که در هیچ کلاس درسی قابلیت تدریس اینچنین تاثیرگذاری نخواهد داشت.

عظیم اگرچه تا دیروز نیروی قراردادی شرکت پتروشیمی در شهرستان دهلران بود اما امروز در سن ۳۹ سالگی که چشم از دنیا فرو بست، با اهدا اعضای بدنش به نمادی از ایثار تبدیل و قرار است زندگی را به چندین نفر دیگر ببخشد.

قلب عظیم که همه از مهربانی اش می گویند، چشمانش که همه او را به نجابتش می شناسند و سایر اعضایی که در وجود این بزرگ مرد دهلران بوده قرار است در وجود چندین انسان دیگر قرار گرفته و بجای یک نفر چند عظیم دیگر متولد شوند.

عظیم رفت اما او و خانواده اش دنیایی از نوع دوستی، انسانیت و انسان دوستی را به همگان آموختند که در اذهان نه دهلرانیان و ایلامیان بلکه تک تک مردم ایران به یادگار خواهد ماند.

امیر علی از امروز یادگار پدری قهرمان است که آوازه ایثارش تا ابد در اذهان ماندگار خواهد ماند، چراکه پدرش عظیمی بود که براستی عظمت یافت.

مراسم بزرگداشت حوم عظیم علیزاده ساعت هشت الی ۹ صبح فردا، دوشنبه، در بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام با حضور مسوولئن، کادر درمان و اقشار مختلف مردم قدرشناس استان برگزار می شود.

اعضای بدن مرحوم علیزاده امروز در بیمارستان سینا تهران به بیماران نیازمند اهدا شد.

 

✍آزاده خرم

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری