شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » عملیات راهسازی در قطعه رانشی کیلومتر ۱۱ بزرگراه ایلام- مهران شتاب می‌گیرد

فرشاد دوستی مدیرکل راه و شهرسازی ایلام، ظهر یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام گفت: در خصوص راهسازی قطعه رانشی محور ایلام- مهران از خروجی شهر ایلام تا ورودی شهر مهران ۸۲ کیلومتر عملیات راهسازی از سال‌های گذشته برای تبدیل این محور به چهارخطه و ایجاد بزرگراه عملیاتی شده است که خوشبختانه در سال گذشته با بهره برداری از ۲ تونل محور ایلام- مهران و پل‌های بزرگ منطقه کنجانچم گام بزرگی برای اتمام عملیات بزرگراه ایلام- مهران برداشته شد.

وی افزود: از جمله قسمت‌های باقیمانده بزرگراه ایلام- مهران، قطعه رانشی کیلومتر ۱۱ در منطقه ماربره است که مهار آن بعد از کیلومتر ۱۱ محور ایلام- مهران آغاز و تا کیلومتر ۱۳ و ۵۰ ادامه دارد. طبق برآورد و قرارداد اولیه ۲۷۵ شمع با عمق‌های مختلف می‌بایست اجرا شود که تاکنون ۱۳۰ شمع آن اجرایی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام یادآور شد: راهسازی قطعه رانشی سال گذشته برای تردد ایام اربعین به صورت موقت زیر بار ترافیک قرار گرفت و تاکنون به علت تردد زیاد محور با توجه به موقعیت جغرافیایی و زیارتی منطقه زیر بار ترافیک قرار داشت اما برای عملیات تکمیلی آن می‌بایست تردد به صورت موقت در این قسمت به جاده قبلی منتقل شود تا عملیات راهسازی مجددا آغاز شود.

دوستی خاطر نشان کرد: در صورت تأمین اعتبار تا اربعین سال جاری مسیر قطعه رانشی نیز به صورت تکمیلی و استاندارد زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت.

به گزارش انعکاس ایلام، در این قطعه از مسیر ایلام- مهران ۲ تقاطع غیر همسطح نیز طراحی شده که به زودی عملیات اجرایی این تقاطع ها نیز آغاز خواهد شد.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری