شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » فتح خرمشهر منشأ عزت و سربلندی ایران اسلامی است

به گزارش انعکاس ایلام؛ سردار جمال شاکرمی در آیین صبحگاه مشترک نیرو‌های مسلح استان ایلام به مناسبت سالروز فتح خرمشهر اظهار کرد: عظمت و اهمیت سوم خرداد و حادثه فتح خرمشهر برای تبیین گفتمان جمهوری اسلامی مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه، برای اشاعه گفتمان دفاع مقدس به جمله “خرمشهر را خدا آزاد کرد” و توجه به عمق این جمله نیاز داریم، افزود: توکل فرماندهان به خداوند و نگاه معنوی آن‌ها به عملیات بیت المقدس باعث پیروزی خرمشهر و جمله معروف “خرمشهر را خدا آزاد کرد” شد.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) ایلام تصریح کرد: غرب و دولت عثمانی همواره چشم طمع به خوزستان، خرمشهر و ذخایر غنی آن داشتند و ژنرال‌های کارکشته اروپایی و عثمانی با استفاده از ضعف دولت‌های مرکزی ایران برای خوزستان به سود خود نسخه می‌پیچیدند، اما وقوع انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی تحت رهبری امام راحل، دست درازی دشمنان به خاک پاک خوزستان را پایان بخشید.

شاکرمی افزود: اکنون ما هم باید همچون دوران دفاع مقدس و با تاسی از عملیات فتح خرمشهر از جنگ ترکیبی دشمن به سلامت عبور کنیم هرچند که در آشوب‌های سال گذشته با وجود آنکه دشمن با تمام قوا و تجهزیات فیزیکی، فکری، تبلیغاتی و نیروی انسانی به میدان آمده بود، اما با اتکا به خدواند و روح معنویت توانستیم از این برهه حساس و خطرناک عبور کنیم.

وی اظهار کرد: در نیمه دوم سال گذشته و آن شرایط بغرنج تحمیل شده بر کشور یک فتح خرمشهر دیگر صورت گرفت و هماهنگی موفقیت آمیز نیرو‌های مسلح باعث در هم پیچیده شدن طومار دشمنان و ذلیل شدن دشمن شد.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) ایلام تاکید کرد: امتداد نسل فاتحان خرمشهر در قامت رزمندگان و جوانان متعهد نسل جدید تداعی شد و نسل انقلابی کنونی ادامه دهندگان راه شهیدان خرمشهر هستند که در آشوب‌های سال گذشته به نصرت الهی دست یافتند و تعدادی نیز جان شیرین خود را از دست دادند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری