شما اینجا هستید

اجتماعی » قطع جریان گاز ۶۸ اداره پر‌مصرف در ایلام
گروه : اجتماعی , سیاسی
نویسنده : معصومه بختی/خبرنگار

به گزارش انعکاس ایلام ، محمود کشاورز با اشاره به اینکه در بازدیدهای صورت گرفته از آغاز شروع فصل سرد سال تاکنون، ۲ هزارو ۸۳۲ مورد اخطار کاهش مصرف به دستگاههای اجرایی استان داده شده‌ است، اظهار داشت: تاکنون ۸ هزارو ۸۳۰ مورد پایش مصرف گاز در سطح ادارات استان، مراکز آموزشی و فرهنگی، ورزشی، عمومی و غیره انجام شده است.

وی افزود: با فرا‌رسیدن فصل سرد سال و افزایش بی‌رویه مصرف گاز و ضرورت استفاده بهینه از این نعمت خدادادی، به جهت جلوگیری از قطع احتمالی گاز در بخش‌های خانگی کشور، وزیر کشور در آذر‌ماه سال‌جاری به استانداران کشور ابلاغ کرد، کلیه دوایر دولتی بایستی دمای وسایل گرمایشی خود را در دمای ۱۸ درجه سانتیگراد تنظیم کنند.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام با بیان اینکه طرح پایش مصرف گاز ادارات در استان با هدف شناسایی مشترکین عمومی پر‌مصرف انجام می‌شود، تصریح کرد: در این طرح، اکیپ‌های پایش مصرف شرکت گاز استان، میزان مصرف گاز ادارات، سازمان‌های دولتی و اماکن عمومی را رصد کرده و در صورت بالا بودن مصرف از میزان ابلاغی، در مرحله اول تذکر و اخطار داده می‌شود.

کشاورز با اشاره به اینکه در صورت ادامه عدم توجّه به اخطار کتبی و رعایت نکردن دمای رفاه در اماکن عمومی، جریان گاز ادارات پرمصرف قطع می‌شود، گفت: طرح کنترل و پایش مصرف بهینه گاز‌طبیعی در ادارات و سازمان‌های دولتی با هدف صرفه‌جویی و مدیریت انرژی اجرا می‌شود.

وی اظهار داشت: طبق مصوبه جدید دولت، تعرفه گاز برای مشترکینی که در ۳ پله اول مصرف قرار دارند هیچ افزایشی پیدا نکرده،اما برای پله‌های مصرفی چهارم و بالاتر، این تعرفه بصورت تصاعدی افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام تصریح کرد: یکی از راهکارهای دولت برای حل مشکل نا‌ترازی گاز در کشور، تعیین ۱۲ پله مصرف و ایجاد روش جدید در تعرفه‌گذاری انجام شده‌ است تا از این طریق میزان مصرف گاز را در سراسر کشور مدیریت شود.

وی گفت: مردم نقش اساسی در مصرف بهینه گاز دارند و هر چقدر کمتر مصرف کنند، گاز بیشتری در اختیار صنایع قرار می‌گیرد و از این طریق به رشد واحدهای اقتصادی و تولیدی کشور کمک می‌ شود.

کشاورز ادامه داد: ادارات دولتی به دلیل داشتن موتورخانه‌های بزرگ، با کاهش مصرف گاز و رعایت دمای ۱۸ درجه ابلاغی می‌توانند در کاهش مصرف گاز استان و کشور کمک شایانی کنند.

انتهاي پیام/

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری