به‌ گزارش انعکاس ایلام؛ فرزاد شریفی با اعلام این خبر اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن هفته گردشگری و روز جهانی جهانگردی و تقارن با هفته دفاع مقدس امروز ۴ مهرماه با حضور مسئولان شهرستان مهران، مجتمع‌های بهداشتی منطقه عملیاتی قلاویزان افتتاح شد.

وی افزود: با توجه به اینکه مناطق عملیاتی استان ایلام به ویژه منطقه عملیاتی قلاویزان واقع در شهرستان مهران هر ساله پذیرای گردشگران مذهبی و کاروان‌های راهیان نوراست درهمین راستای برای رفاه حال گردشگران و ارائه خدمات مناسب به کاروان‌های راهیان نور تعداد ۱۸ چشمه سرویس بهداشتی و دو حمام با اعتباری به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت، توسط این اداره‌کل احداث شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام تصریح کرد: قلاویزان نامی آشنا همراه با خون و حماسه برای رزمندگان دوران دفاع مقدس کشور است این منطقه مرتفع مشهور به مشهد شهدای گرانقدر، محل حماسی‌ترین عملیات‌های دوران دفاع مقدس و شاخص‌ترین عروجگاه‌های آوردگاه‌های حماسی والفجر۳ و کربلای ۱ است.

شریفی ادامه داد: منطقه عملیاتی قلاویزان در شهرستان مهران به‌عنوان یادمان دفاع مقدس، در فهرست آثار ملی کشور به شماره ۲۸ در تاریخ چهار بهمن ۱۳۹۶ به ثبت رسیده است.

  • نویسنده : فریبا میرزایی