شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » مراجعه ۱۹ هزار و ۹۸۶ نفر به پایگاه‌های انتقال خون در ایلام

لیلی عاصم‌آبادی مدیرکل انتقال خون استان ایلام، ظهر جمعه ۱۸ اسفندماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: با توجه به در پیش بودن ایام پایانی سال و تقارن آن با ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروزی تمهیدات لازم برای ذخیره‌سازی حداکثری در بانک خون استان اندیشیده شده است.

وی افزود: برنامه کاری پرسنل فنی خون‌گیری برای تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده است که در این راستا در لیالی قدر پایگاه انتقال خون ایلام در ۳ شیفت کاری از ساعت ۸ صبح تا ۲۴ پذیرای افرادی که دارای نذر اهدای خون هستند و اهدا کنندگان خون است.

مدیر انتقال خون استان ایلام، ادامه داد: در ۱۱ ماهه امسال تعداد مراجعه به پایگاه انتقال خون و تیم‌های سیاره خونگیری در سطح شهرستان‌ها ۱۹۹۸۶ مراجعه بوده است.

عاصم‌آبادی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۶ هزار و ۷۵۸ نفر موفق به اهدای خون شده‌اند که تعداد یک هزار و ۶۲ نفر از این آمار را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: اهدای خون بانوان یکی از مهم‌ترین پارامترهای مدنظر سازمان انتقال خون است زیرا نهادینه‌شدن فرهنگ حسنه انتقال خون در بین خانواده‌ها از طریق مادران عامل بسیار مهمی برای تشویق سایر اعضای خانواده است.

مدیر انتقال خون ایلام، یادآور شد: مادر به عنوان کانون خانواده بیشترین میزان تاثیرگذاری بر روی دیگر اعضای خانواده را دارد، از این رو از بانوان نوع‌دوست هم‌استانی انتظار داریم با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون در سطح استان و اهدای خون خود ما را در رسیدن به اهدافمان یاری کنند.

وی اضافه کرد: از تعداد کل خونگیری ۲ هزار و ۸۱۸ نفر اهدا کننده بار اول هستند، ۵ هزار و ۲۵۶ نفر اهدا کننده با سابقه و همچنین ۸ هزار و ۶۸۴ نفر اهدا کننده مستمر خون هستند که این نشان از نوع‌دوستی و ایثارگری مردم استان ایلام دارد.

عاصم‌آبادی اظهار داشت: با توجه به در نظر گرفتن بروز حوادث و تصادفات جاده‌ای در ایام نوروز، ذخیره‌سازی لازم برای گروه‌های خونی منفی انجام شده است و این انتظار را از مردم هم استانی داریم که با اهدای خون، بیماران نیازمند را تنها نگذارند و یاری‌گر آن‌ها باشند.

وی در ادامه گفت: یک پایگاه خون‌گیری در سطح شهر ایلام فعال است و ۲ پایگاه در شهرستان های ایوان و دهلران با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد در صورت تامین اعتبار فروردین ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیر انتقال خون ایلام در پایان متذکر شد: در ۱۱ ماهه سال جاری ۹۴ تیم سیار در سطح شهرستان‌ها و ادارات استان اقدام به خون‌گیری کرده‌اند و همچنین واحد سیار خونگیریِ این اداره کل برای خونگیری به ویژه گروه‌های خونی منفی در ایام نوروز در سطح شهرستان‌های استان از آمادگی کامل برخوردار است.

به گزارش انعکاس ایلام، گروه خونی O- (منفی) دهنده عمومی است نیاز به این گروه خونی بیش از سایر گروه‌های خونی احساس می‌شود.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری