شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » مهارت آموزی ۸۲۶ نفر از کارکنان وظیفه

سردار “جمال سلمانی” در گفت و گو با خبرنگار انعکاس ایلام، در این باره گفت: با هدف افزایش نشاط خدمتی و ایجاد مهارت شغلی برای کارکنان وظیفه ،پلیس استان با کمک ارگان های متولی اقدام به برگزاری ۴۲ دوره آموزش مهارت شغلی برای سربازان کرده است.

وی اضافه کرد:با همکاری ادارات جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، فنی و حرفه‌ای، جمعیت هلال احمر، فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکنون ۸۲۶ نفر از سربازان وظیفه موفق شدند دوره های مهارت آموزی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه سربازان وظیفه پس از پشت سرگذاشتن دوره های مهارت آموزی گواهینامه معتبر از سوی فنی و حرفه ای دریافت می کنند،تصریح کرد: این اقدام در راستای آمادگی سربازان برای ورود به بازار کار پس از اتمام خدمت مقدس سربازی تدوین شده است.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه کارکنان وظیفه می توانند پس از اخذ مدرک از وام های خوداشتغالی بهره مند شوند،خاطرنشان کرد :با مساعدت قرارگاه مهارت آموزی در مرکز و همکاری ارگان های همسو کارگاه مهارت آموزی سربازان در استان تجهیز و کارکنان وظیفه در رشته های مکانیکی ، جوشکاری،آشپزی ،خبازی ، برق کشی و دیگر رشته های فنی آموزش می بینند.

سردار سلمانی در بخش دیگری از سخنانش از اجرای مسابقات مهارتی با همکاری اداره فنی و حرفه ای خبرداد و گفت: این مسابقات که با شعار پنجه های کارامد و اشتغال سرآمد آغاز و سربازان وظیفه در ۱۵ رشته شامل تعمیرات موبایل،تعمیرات خودرو،برق خودرو،جوشکاری و … به رقابت می پردازند.

وی تصریح کرد:سربازان در کنار مسابقات مهارتی در رشته های آمادگی جسمانی ،تیراندازی، امداد و نجات و حفاظت فیزیکی نیز با هم رقابت می کنند.

فرمانده انتظامی استان در پایان بر تداوم اجرای دوره های مهارت آموزی در استان تاکید کرد و گفت:در صددیم تا بتوانیم با همکاری سایر ارگان های برون سازمانی مهارت هایی شامل پرورش دام سبک،کشت نباتات و گیاهان دارویی ،پرورش قارچ و فناوری اطلاعات به کارکنان وظیفه نیز آموزش داده شود.

  • نویسنده؛ فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری