شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » میراث فرهنگی ایلام در قلمرو حوزه خلیج فارس
نویسنده : فرزاد شیرزاددر پی دیدار اخیر بهرام نیا استاندار ایلام باضرغامی وزیر میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری صورت گرفت ؛ موافقت با صنایع  دستی ایلام برای برپایی نمایشگاه در کشورهای حوزه خلیج فارس

 

به گزارش انعکاس ایلام؛ حسن بهرام نیا روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روز گذشته مسئولان استان ایلام با وزیر میراث فرهنگی ؛ صنایع دستی و گردشگری دیداری داشتند که در این دیدار چند دستور ویژه برای استان صادر شد.
وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در استان ایلام، افزود: وزیر میراث فرهنگی با برپایی نمایشگاه صنایع دستی ایلام در کشورهای حوزه خلیج فارس موافقت کرده است.
استاندار ایلام تاکید کرد: ظرفیت های بزرگی در حوزه صنایع دستی استان وجود دارد که باید زمینه صادرات این محصولات فراهم و باعث کسب درآمد برای صنعتگران این عرصه شود.
بهرام نیا با اشاره به اینکه نمایشگاه صنایع دستی ایام اربعین در بیشتر محورهای مواصلاتی استان برگزار می شود، اضافه کرد: از فرصت اربعین برای معرفی ظرفیت های استان به خصوص صنایع دستی امسال بیشتر استفاده می شود.
وی یادآور شد: استان ایلام در بحث ایجاد زیرساخت های اربعین بویژه در زمینه احداث سرویس بهداشت و حمام عملکرد خوبی داشته و هم اکنون ساخت ۸۰۰ چشمه سرویس بهداشتی با ۵۰ درصد پیشرفت در حال انجام است.
بیش از ۹ هزار صنعتگر صنایع دستی در استان ایلام در ۳۳ رشته صنایع فعالیت دارند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری