شما اینجا هستید

نوشته های تازه » نقش مهم بزرگان و سران طوایف در ایجاد صلح و سازش بسیار تاثیرگذار است
نویسنده : معصومه بختی/خبرنگار

به گزارش انعکاس ایلام، بهرام نیا استاندار ایلام در نخستین همایش صبر استان ایلام که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور، رئیس کل دادگستری استان ایلام، جمعی از مسئولان، روسای شورای حل اختلاف، اعضای هیأت صلح استان و تعدادی از اولیای دم از محکومان به قصاص، برگزار شد، گفت: بزرگان، و ریش‌سفیدان و سران طوایف بعنوان سرمایه‌های عظیم در استان نقش موثری را در ایجاد صلح و سازش و آرامش بخشی به جامعه ایفا می کنند.

وی اظهار کرد: هر چند انتقام حق مسلم مومن است اما لذت عفو و بخشش بالاتر از انتقام است و این افراد مشمول رحمت پروردگار قرار می‌گیرند.

دکتر بهرام‌نیا افزود: امروز و در جریان این برنامه معنوی و با حضور خدام و پرچم متبرک حرم مطهر رضوی همه خوبی‌ها و صفات پسندیده را مشاهده کردیم و بخشش این خانواده‌ها از مصادیق بارز مومن واقعی بودن است که عفو و بخشش را بر انتقام ترجیح دادند.

استاندار ایلام با بیان اینکه مردم استان ایلام شایسته بهترین خدمت هستند، خاطرنشان کرد: دشمن در حوادث اخیر با در نظر گرفتن تحریم‌های ظالمانه و شرایط اقتصادی از هیچ تلاشی برای رسیدن به اهداف خود دریغ نکرد و به فرموده رهبر فرزانه انقلاب دشمن حوادث را به خوبی مهندسی کردند اما در محاسبات خود دچار اشکال شد و بار دیگر با «نه» بزرگ و دندان‌شکن ملت ایران مواجه شدند و علیرغم همه مشکلات اقتصادی دشمن را مأیوس و مغلوب کردند.

وی خاطرنشان کرد: مردم استان ایلام با حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن دسیسه های دشمن را خنثی و به واسطه ایمان و ولایتمداری، مردم استان در این آزمون روسفید شدند.

نماینده عالی دولت در استان یادآور شد: از زمانی که توفیق خدمت در این استان فراهم شد کارهای بزرگی با کمک دستگاه قضا در استان به سرانجام رسید و در حوزه اقتصادی ظرف یک سال تعداد ۲۳ کارگاه و مرکز صنعتی تعطیل شده به چرخه تولید بازگشتند، علاوه بر این ۳۳ واحد تولیدی نیمه تعطیل و ۸۰ واحد کشاورزی نیز فعال شد.

دکتر بهرام نیا اضافه کرد: در طی یکسال گذشته و در روزهای گذشته با سفر به شهرستان ملکشاهی، هفتاد و ششمین سفر شهرستانی رقم خورد و بر این عقیده هستیم که مردم شایسته خدمت هستند، در قالب این سفرها نیز افراد با هر ایده، نگرش و سلیقه می توانند دیدگاه، انتقادات و راهکارهای خود را با مدیران در میان بگذارند.

انتهاي پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری