شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » هزینه ۴۲۰ میلیارد ریالی جامعه هدف بهزیستی ایلام در حوزه مسکن

حسین نورعلیوند مدیرکل بهزیستی ایلام، صبح یکشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: این اداره کل در طول سال گذشته ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار صرف خدمت‌رسانی به جامعه هدف در حوزه مسکن کرده است. این اعتبار در زمینه ساخت مسکن و همچنین پرداخت ودیعه مسکن در قالب کمک بلاعوض به جامعه هدف سراسر استان پرداخت شده است.

وی افزود: بخشی از این اعتبار شامل مشارکت در احداث ۳۸۰ واحد مسکونی مددجویان بوده است و این کمک برای مددجویان و خانواده‌های دارای یک عضو معلول ساکن در مناطق روستایی و شهری یک میلیارد ریال و برای خانواده‌های دارای ۲ عضو معلول به بالا ساکن در مناطق روستایی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و ساکن در مناطق شهری ۲ میلیارد ریال برای ساخت یا خرید مسکن بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام ادامه داد: علاوه بر این ۹۳۶ مددجو از هزینه‌های انشعاب برق، گاز، آب و همچنین صدور پروانه ساختمانی و عوارض شهرداری نیز در مجموع به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۶۴۱ میلیون ریال معاف شده‌اند.

نورعلیوند خاطرنشان کرد: همچنین براساس تفاهم‌نامه منعقد شده با شرکت گاز، ۱۸۳ مورد گازکشی منازل مددجویان در مناطق شهری و روستایی رایگان انجام شده است.

وی به پرداخت کمک ودیعه مسکن مددجویان اشاره و اضافه کرد: در طول سال گذشته ۳۹۸ خانوار جامعه هدف اعم از مددجو و افراد دارای معلولیت ودیعه مسکن تا سقف یک میلیارد ریال و ۳۰۸ مورد نیز تسهیلات ودیعه مسکن با سرانه ۸۰۰ میلیون ریال دریافت کرده‌اند.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری