شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » وجود بیش از ۱۷۷ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان ایلام

فاطمه رستگار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام، شامگاه چهارشنبه ۲ اسفندماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: در سال جاری ۸ هزار و ۶۹۰ نفر اعضاء مراکز ثابت و سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام هستند.

وی افزود: در دهه فجر امسال ۱۸۵ برنامه شاخص به همت مراکز استانی، ثابت، سیار و پستی روستایی و عشایری این کانون برگزار شد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام، ادامه داد: از این تعداد ۲۲ برنامه شاخص استانی و ۱۶۳ برنامه نیز در ۲۱ مرکز ثابت و سیار روستایی و پستی در قالب جشن، ویژه برنامه و کارگاه‌های تخصصی و عمومی ایستگاه‌های فرهنگی، ادبی و هنری برپایی نمایشگاه‌های مختلف برگزار شد.
رستگار خاطرنشان کرد: در کلیه مراکز کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوان استان ۱۷۷ هزار و ۱۳۸ جلد کتاب موجود است و از این آمار تعداد ۴۵ هزار و ۱۴۱ جلد کتاب امانت داده شده است، همچنین ۴ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به مناطق کم‌برخوردار اهدا شده است.
وی تصریح کرد: بیش از ۱۵۰ کارگاه‌های تخصصی در این کانون فعالیت دارند، همچنین ۹ هزار و ۷۷۴ کتاب و اسباب‌بازی جدید به مراکز ارسال شده است.
رستگار یادآور شد: امسال و تاکنون ۲۶ جشنواره، مهرواره و فراخوان استانی و ۲ برنامه ملی و منطقه‌ای به میزبانی استان توسط حوزه معاونت فرهنگی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام انجام گرفته است.
وی اظهار داشت: ۱۲ برنامه امداد فرهنگی– پیک امید و خدمات‌رسانی به مناطق عشایری و کم برخوردار و روستاها نیز امسال صورت پذیرفته است.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام، بیان کرد: ۱۱۴ نمایشگاه استانی و مراکز، ۶۶ دوره آموزشی، ۵۳۱ ویژه برنامه مناسبتی در تمام مراکز ثابت و سیار و ۲ ایستگاه فرهنگی هنری و ادبی اربعین در پایانه مرزی مهران از دیگر فعالیت‌های این حوزه است.
  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری