شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ورود و خروج محوطه داخل گمرک مهران باید کنترل شود

به گزارش انعکاس ایلام؛ با حضور معاونت عمرانی استانداری ایلام در روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت مشکلات رانندگان حمل و نقل عمومی در مرز مهران بررسی شد.

به دنبال تجمع تعدادی از رانندگان و فعالان حمل و نقل مرز مهران در استانداری ایلام، سعید هژبری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام با نمایندگان آنها و با حضور معاون حمل و نقل و پایانه های راهداری استان و نماینده فرماندار مهران دیدار و پیگیر مطالباتشان شد.

وی رانندگان دارای مجوز را مسئولین سلامت و امنیت مسافران و زائران دانست که تاثیر بسزایی در رشد و پایداری گردشگری در استان ایلام دارند و خاطرنشان کرد: کنترل ورود و خروج و حفاظت از محوطه داخل گمرک نکته‌ای کلیدی در حل مشکلات پایانه مرز مهران و ساماندهی حمل و نقل مسافری دارد و باید از ورود و خروج افراد و خودروهای غیرمجاز در گمرک جلوگیری شود.

معاونت عمرانی استاندار ایلام ضمن بیان اینکه خودروهای شخصی در صورت تمایل به کار در مرز مهران باید برای کسب مجوزهای لازم اقدام کنند، تاکید کرد: برای کنترل ورود و خروج و تردد رانندگان و حضور شرکتهای حمل و نقل مجاز در گمرک مهران، باید مرجع تامین کننده امنیت در محل مستقر شود.

هژبری از برخورد قانونی و جدی تر شورای تامین در صورت ادامه بی نظمی و مسافرفروشی در مرز مهران خبر داد و گفت: با افراد و شرکتهای متخلف در حوزه مسافری مرز مهران برخورد می شود و جرائم سنگین تری در انتظار متخلفین است.

وی خواستار برطرف کردن ضعف اطلاع رسانی ظرفیتهای قوانین حمل و نقل در مرز مهران شد و گفت: عناوین وظایف و تخلفات شرکتهای حمل و نقل و رانندگان باید در معرض دید عموم باشد و اقدامات راهداری و برخوردهای قانونی با متخلفین به اطلاع مردم رسانده شود.

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام ضمن تاکید بر مخالفت دولت با هر گونه فساد و تبعیض، یادآور شد: تلاش کنیم عزت زائرین و مردم ایلام به عنوان خادمان سیدالشهدا در مرز مهران حفظ شود و زائر و مسافر با شأن و منزلت و احساس امنیت در مرز مهران تردد کند تا خدای ناکرده تصویر ناخوشایندی از ایلام در کشور مخابره نشود.

در این جلسه مقرر شد فرماندار محترم مهران نسبت به ساماندهی ورود و خروج در گمرک و نظارت بر عملکرد شرکت‌های حمل ونقل و برخورد با متخلفان ناوگان حمل ونقل سواری اقدامات لازم را بعمل آورد.

 

  • نویسنده:  فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری