شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » وضعیت رشد اقتصادی امسال ایلام ۳.۶ درصد بوده است

به گزارش انعکاس ایلام؛ شهریار عباسی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام امروز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان ایلام، گفت: استان ایلام در حوزه اقتصادی بنا بر آمار مرجع بانک مرکزی و سایر مراجع از جمله سازمان آمار کشور وضعیت مناسبی دارد.

وی افزود: رتبه تورم استان در طول سال‌های گذشته در کشور اول بوده است، هم اکنون به رتبه چهاردهم کشوری ارتقا یافته که در جایگاه خوبی نسبت‌ به متوسط کشوری قرار داریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام، ادامه داد: تورم استان ایلام با میانگین کشوری از ۷.۶ به واحد ۲ کاهش یافته است، یعنی تقریباً ۵ واحد وضعیت تورمی استان ایلام نسبت‌ به گذشته بهبود پیدا کرده است.

عباسی خاطرنشان کرد: این موضوع بیانگر این نیست که تورم در جامعه وجود ندارد اما باید گفت که به‌صورت نسبی وضعیت استان نسبت‌ به استان‌های مجاور و سایر استان‌ها بسیار مناسب است.

وی با بیان اینکه در حوزه رشد اقتصادی وضعیت استان بالاتر از متوسط کشوری است در حالی‌که متوسط کشوری ۳ درصد بوده است در حال حاضر وضعیت رشد اقتصادی استان ۳.۶ درصد در سال جاری بوده است.

عباسی گفت: در حوزه کاهش سرعت رشد بیکاری و ثبت اشتغال در سامانه رصد وضعیت استان مناسب بوده و استان ایلام جزو استان‌هایی است، که نسبت به سایر استان‌ها و استان‌های همجوار وضعیت بسیار مناسب‌تری دارد.

وی گفت: استان ایلام در راستای سرعت کاهش بیکاری دومین استان کشور بوده است و در زمینه اشتغال ایجادشده در سامانه رصد، سال گذشته رتبه اول کشوری و امسال هم از نظر تعداد اشتغال ایجاد شده و هم ازنظر صحت سنجی اشتغال، رتبه سوم کشوری را کسب کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام ابراز کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی استان ایلام رتبه سی و یکم کشوری را داشت که امروز به مدد تلاش مجموعه استان در حوزه‌های مختلف و تسهیل سرمایه‌گذاری، این استان، رتبه پنجم کشور را دارد.

وی گفت: با وجود محرومیت استان و دوری از مرکز کشور، ایلام با جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در حوزه های مختلف نفت، گاز و معدن از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است.

عباسی گفت: در بخش ضریب جینی و توزیع ثروت و رفاهیات بین جامعه شهری و روستایی، رتبه اول و دوم کشوری را کسب کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام ابراز کرد: ان‌شاءالله بتوانیم در حقیقت با فعالیت در حوزه اقتصادی بخشی از امید و نشاط و در حقیقت سرزندگی را در بین مردم ایجاد کنیم.

 

نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری