شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » پرداخت بیش از ۸۰ درصد تسهیلات ازدواج سال گذشته در ایلام

به گزارش انعکاس ایلام؛ محمدرضا تردست با اشاره به همکاری بانک های عامل در استان ایلام،اظهار کرد:سال گذشته در مجموع ۸۸ درصد تسهیلات ازدواج در استان پرداخته شده و ایلام جزو سه استان برتر کشور در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰ هزار و ۲۱۵ زوج برای دریافت تسهیلات ازدواج در این استان ثبت نام کردند،افزود: از این تعداد هشت هزار و ۱۲۱ زوج موفق به تشکیل پرونده شدند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام بیان کرد: هفت هزار و ۱۲۱ زوج این تسهیلات را از بانک‌های عامل دریافت و حدود یک هزار نفر نیز سال گذشته موفق به کسب تسهیلات نشدند.

تردست تصریح کرد: ۱.۶ درصد کل اعتبارات بخش تسهیلات ازدواج در کشور مربوط به ایلام بوده است، همکاری بانک‌های عامل در مجموع برای پرداخت تسهیلات به زوج‌های جوان خوب بود.

وی با اشاره به اینکه سال جاری ۲ هزار و ۷۲۴ نفر برای تسهیلات ازدواج ثبت نام کرده اند، افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۴۵۰ نفر موفق به تشکیل پرونده و ۶۲۰ نفر نیز تسهیلات خود را دریافت کردند.

معاون امور جوانان اداره ورزش و جوانان ایلام گفت: هنوز تسهیلات یک هزار و ۸۳۰ نفر پرداخت نشده و بطور قطع طی ماه‌های آینده روند پرداخت تسهیلات در استان تسریع می‌شود، البته این مهم نیازمند همکاری بانک‌های عامل است.

تردست با اشاره به وضعیت ازدواج در استان، بیان کرد: هرچند آمار‌های رسمی توسط ثبت احوال اعلام می‌شود، ولی ارزیابی‌ها حکایت از روند رو به رشد ازدواج در استان دارد.

وی یادآور شد: طبق بررسی‌های انجام شده مهمترین موانع ازدواج در استان بیشتر عوامل فرهنگی است، عوامل اقتصادی و نداشتن شغل در رتبه‌های بعدی هستند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری