شما اینجا هستید

دسته‌بندی نشده » کربلا میعادگاه عاشقان حضرت عشق

انعکاس ایلام/جمعیت با شوقی عجیب و غیرقابل وصف به سوی محبوب خود در راه عبور است.
پیر و جوان، کودک و بزرگ، زن و مرد، از همه طیف، با هر زبان و قومیتی همه یک هدف مشترک دارند، کربلا
آری کربلا میعادگاه عاشقان حضرت عشق
عجیب‌تر اینکه مردم با وجود تمام مشکلات و دوری مسیر، هر ساله این موج و صف طویل عشق را مشتاق‌تر از سال قبل دنبال می‌کنند.
شاید راهپیمایی اربعین نمونه‌ی کاملی از «مردمی سازی» باشد. جایی که مردم خودجوش به میدان می‌‌آیند و راهپیمایی بی‌نظیر اربعین را مدیریت می‌کنند و موج عاشقی خود را به دریای عشق حسین سرازیر می‌کنند.
پیاده‌روی اربعین راهی در جهت خودسازی است، آنجا که انسان تمام علایق را جا می‌گذارد و قدم در راه عشق و مسیر حسین می‌گذارد.
به راستی «این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست؟»
زمانی که از قافله اربعین جا می‌مانی انگار گنجی بزرگ را از دست داده‌ای، چیزی در کنج دلت سنگینی می‌کند و ماحصل آن اشکی است که از گوشه چشمت سرازیر می‌شود.
اربعین کلمه‌ای به وسعت تاریخ و درسی به بزرگی انسان سازی است. عشق حسین ایران و جهان نمی‌شناسد، همه در پی خادمی به مهمانان ارباب هستند.
این روزها مهران، دروازه آسمان شده و خیل عظیم زائرین اباعبدالله را در دل خود جای می‌دهد، و به عنوان پلی راه را برای رستاخیز دلدادگان در کربلایش فراهم می‌کند.
مهران با آن که یک شهرستان کوچک مرزی بود اما طی سالیان اخیر به لطف نگاه سیدالشهداء، از زیرساختهای خوبی برخوردار شده و اکنون پذیرای فوج فوج از عاشقان این راه پر رمز و راز است.
مرز مهران به عنوان مهمترین و نزدیک ترین مرز زمینی کشور به عتبات عالیات در اربعین امسال نیز شاهد حضور بی شمار زوار است.
شکوهِ اربعین و عظمتی که حضور میلیونی عاشقان حسینی در ایام اربعین این سال‌ها به وجود آورده است، در قالب کلمات و واژه‌ها نمی‌گنجد و واژه‌ها حتی اگر شاعرانه کنار هم چیده شوند باز هم نمی‌توانند بخش اندکی از مفاهیم والا و عظیم و جلوه‌های بی مانند انسانی و محمدی اقیانوس اربعین و داستان این معجزه را توصیف و تبیین کنند.

 

نویسنده؛ فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری