شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » کود اوره از سه مبداء پتروشیمی برای کشاورزان ایلامی تامین شد

به گزارش خبرنگار انعکاس ایلام؛ بیگی در خصوص وضعیت کود شیمیایی توزیعی در استان ایلام با اشاره به تامین کود اوره از سه مبداء پتروشیمی پردیس, پتروشیمی رازی و مسجد سلیمان گفت از ابتدای سال تا کنون مقدار ۱۷ هزار و ۵۷۲ تن و ۵۳۰ کیلوگرم از این سه مبداء تامین و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام در خصوص وضعیت کود شیمیایی توزیعی در استان ایلام با اشاره به اجرای طرح‌های خدماتی و حمایتی اظهار داشت: تا اواسط آبان ماه بیش از ۲۳ هزار و۹۵۳ تن کود شیمیایی در سطح شهرستانهای استان توزیع شده است.
وی اضافه کرد: از این میزان کود بیش از ۱ هزار و ۸۳۶ تن در شهرستان آبدانان، ۵۵۲ تن در شهرستان ایوان، ۳ هزار و ۶۷ تن در شهرستان چرداول ، ۲ هزار و ۴۲ تن در شهرستان دره شهر و ۱۱ هزار ۴۳۶ تن در شهرستان دهلران توزیع شده است.
ایشان با اشاره به نبود مشکل در تأمین و توزیع کود در استان افزود: تا کنون در سال‌جاری حدود ۴۱ درصد کل سهمیه ابلاغی به استان تحویل کارگزاران شده است.
بیگی تصریح کرد: قیمت کودهای یارانه‌ای هیچ تغییری نکرده است و همانند قیمت سال گذشته در حال انجام است.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام اظهار داشت: کودهای پایه برای کشت پاییزه باید به‌موقع در اختیار کشاورزان قرار گیرد.
وی گفت: کشاورزان برای تهیه کود باید به سامانه جامع پهنه‌بندی سازمان جهاد کشاورزی مراجعه کنند و با توجه به سطوح اراضی کشاورزی و الگوی کشت که در اختیار آن‌هاست حواله تحویل کود صادر می‌شود.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام گفت: انواع کود شیمیایی از طریق ۵۸ کارگزاری فعال اتحادیه تعاون روستایی، تعاونی تولید و بخش خصوصی خریداری و بین کشاورزان استان ایلام توزیع می‌شود.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری