شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهره برداری سامانه گرمسیری ایلام

به گزارش انعکاس ایلام؛ حسن بهرام نیا اظهار کرد:فاز اول سامانه گرمسیری با یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آماده افتتاح در سفر رئیس جمهور است، در فاز اول بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی آبی می‌شوند.

وی افزود: در مجموع برای این طرح بیش از ۲ هزار میلیارد تومان هزینه شده و سال آینده با فاز دوم بیش از ۱۰ هزار هکتار دیگر از ارضی کشاورزی جنوب استان تحت پوشش آبیاری قرار خواهد گرفت.

استاندار ایلام بیان کرد: پرونده مالیاتی شرکت نفت و گاز بعد از ۴۰ سال وارد استان شد، ۲۴۰ میلیارد تومان سهم آلایندگی به استان پرداخت و در اختیار شهرداری‌های استان قرار گرفت.

بهرام نیا با اشاره به اینکه قبل از دولت سیزدهم با چالش مسکن مواجه بودیم، افزود: الان در کشور طرح نهضت ملی مسکن شکل گرفته و در همین استان ایلام قرار است ۳۲ هزار واحد مسکونی ساخته شود.

وی گفت: دولت سیزدهم از بسیاری از چالش‌های کشور در بخش کرونا، فروش نفت، روابط خارجی عبور کرده است، امروزه بستر‌های فسادزا در کشور از بین رفته، امضا‌های طلایی دیگر وجود ندارد و تمام هدف و تلاش دولت خدمات رسانی به مردم و عبور از مشکلات است.

استاندار ایلام اضافه کرد: مسئولان استانی به مساله تبیین عملکرد‌های دولت و امیدآفرینی بپردازند، هرچند مردم ما قدرشناس هستند، ولی نیاز این دستاورد‌ها برای مردم اطلاع رسانی شود.

بهرام نیا با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در استان ایلام، افزود: سال گذشته ۲۰ کیلومتر بزرگراه در استان ایجاد شد، زائران عتبات عالیات برای رفتن به مرز مهران از جاده چهارخطه تردد کردند، تصادفات رانندگی در استان نیز ۵۰ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه بعد از گذشت ۳۳ سال مشکل قطعه بندی یک هزار و ۳۶۲ قطعه زمین در دهلران حل شد،اظهار کرد: قرار است در شهرستان‌های مهران و دهلران مسکن ویلایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن ساخته شود.

بهرام نیا تصریح کرد: نزدیک به ۱۸ هزار شغل در استان طی یک سال اخیر ایجاد شده، این آمار شامل افرادی است که تسهیلات برای ایجاد شغل دریافت کردند و طرح‌های بزرگ تولیدی و نفت و گاز استان مثل ان جی ال، مخازن گاز، توسعه پالایشگاه گاز و پتروشیمی دهلران است.

استاندار ایلام همچنین اضافه کرد: برای توسعه زیرساخت‌های بازارچه‌های مرزی در استان بیش از ۴۲ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری