شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۱۷ اثر از سراسر کشور حادثه زمین فوتبال چوار را به تصویر می کشند

به گزارش انعکاس ایلام ، سعید خیرالهی مدیرکل حوزه هنری استان ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: حادثه بمباران زمین فوتبال چوار یکی از تلخ ترین حوادثی است که طی آن تعدادی از جوانان ورزشکار و تماشاگران فوتبال مظلومانه به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و توجه ایشان به واقعه زمین فوتبال چوار مبنی بر پرداختن به وجوه هنری این واقعه و شناساندن آن در قالب‌های هنری به جهان افزود: حوزه هنری استان ایلام با همکاری سایر دستگاه‌ها جهت تحقق این مهم اقدام به برگزاری جشنواره ملی تئاتر خیابانی دقیقه ۵۵ کرده است.

خیرالهی ادامه داد: این جشنواره از ۲۳ بهمن ماه آغاز و تا ۲۷ بهمن ماه در استان های منتخب ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه به جزییات جشنواره ملی تئاتر خیابانی دقیقه ۵۵ اشاره کرد و گفت: پس از انتشار فراخوان، آثار نمایش خیابانی از استان های مختلف کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ۱۷ اثر نمایشی از ۱۳ استان کشور به مرحله اجرای عمومی راه یافته است.

وی خاطرنشان کرد: آثار راه یافته به نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی دقیقه ۵۵ شامل استانهای ایلام، خوزستان، بوشهر، کرمان، قزوین، کرمانشاه، گیلان، آذربایجان شرقی، لرستان و اصفهان است.

وی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره به معرفی حادثه زمین فوتبال چوار در سطح ملی کمک خواهد کرد افزود: باید تلاش شود تاریخ شفاهی و گذشته خود را به عنوان سبقه و سند پایمردی و ایثارگری به دیگر نقاط کشور و هم چنین جهان معرفی کنیم.

مدیرکل حوزه هنری استان ایلام با بیان اینکه امید است جشنواره ملی تئاتر خیابانی دقیقه ۵۵ سند و شناسنامه ای برای ما باشد خاطرنشان کرد: قطعا رسانه ها نیز در معرفی این حادثه در سطح ملی و جهانی نقش به سزایی ایفا می کنند.

این مسئول در پایان به پروژه برج هنر اشاره کرد و گفت: تا کنون حدود ۲۶ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و جهت تکمیل آن به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

  • نویسنده:  فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری