شما اینجا هستید

اجتماعی » ۱۸ زندانی جرایم مالی و غیرعمد در ایلام آزاد شدند

به گزارش انعکاس ایلام؛ مجید احسانی در این مراسم اظهار داشت: در سال گذشته مراجع قضایی ۸۱۸ مورد از زندان ها بازدید داشتند و رییس کل دادگستری و دادستان نیز بیش از ۴۰ مورد در روزهای پایانی هفته و روزهای تعطیل از زندان های استان بازدید داشتند.

وی افزود: در سال گذشته ۲۳۴۲ مورد دادرسی الکترونیکی انجام شد و دادرسی به صورت ارتباط زنده ویدیویی بین زندانی و قاضی پرونده برقرار گردید.

مدیرکل زندان های ایلام تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد از دادرسی ها به صورت الکترونیکی انجام می شود و در حوزه پابند الکترونیکی نیز از ابتدای تاسیس مرکز مراقبت الکترونیک تا کنون برای ۲۶۵ زندانی از پابند الکترونیک به عنوان مجازات جایگزین حبس استفاده شده است.

 رییس کل دادگستری استان ایلام در این مراسم گفت: تلاش ما و مراجع قضایی برای حل مشکلات زندانیان است و افتخار ما در دستگاه قضایی رسیدگی به درخواست های مردم است. وی افزود: از اینکه تعدادی از زندانیان در هفته قوه قضاییه از زندان آزاد می شوند خوشحالیم و از تمام توان خود برای کاهش جمعیت کیفری که یکی از اولویت های قوه قضاییه است استفاده می کنیم.

عمران علی محمدی ضمن تقدیر از خدماتی که مسئولین زندان به جامعه زندانیان ارائه می دهند، عنوان کرد: فعالیت های اصلاحی و تربیتی با کمک اقدامات فرهنگی، حرفه آموزی و اشتغال، روانشناسی و روان درمانی می بایست به بازسازگاری اجتماعی زندانیان منجر شود.

دادستان مرکز ایلام نیز در ادامه اذعان داشت: مسئولین زندان های ایلام علاوه بر تلاشی که برای حل مشکلات زندانیان دارند به خانواده های آنان نیز توجه کرده و در راستای کاهش آسیب ها اقدامات مثمر ثمری انجام شده است.

بخشنده افزود: استفاده از ظرفیت خیرین برای آزادی زندانیان و کمک مراجع قضایی در اعطای تسهیلات قضایی بسیار اثربخش بوده است و انتظار می رود این روند ادامه یابد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری