شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن کلزا از کشاورزان ایلام خریداری شده است

حشمت‌اله زرین‌جوب معاون بهبودات گیاهی سازمان جهادکشاورزی ایلام ظهر شنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: تاکنون ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن کلزا از کشاورزان استان خریداری شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان زمان برداشت این محصول در اواخر اردیبهشت‌ماه، میزان تولید و برداشت دانه روغنی کلزا در استان به ۲۱ هزار و ۵۰۰ تن برسد.

وی افزود: مقدار تولید دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی گذشته ۲۶۰ درصد و عملکرد در واحد سطح هم ۳۵ درصد افزایش یافته است.

معاون بهبودات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام، ادامه داد: امسال بخش خصوصی (کارخانه‌های روغن‌کشی) متولی خرید کلزا با قیمت مصوب دولتی شده و در مدت زمان یک ماهه باید مطالبات کشاورزان را پرداخت کند که تاکنون حدود ۶۰ درصد از مطالبات کلزاکاران پرداخت شده است.

زرین جوب خاطرنشان کرد: باتوجه به فسادپذیری بالای کلزا، این دانه روغنی بلافاصله پس از برداشت و خرید، به سمت کارخانه‌های تولید روغن حمل شده است.

وی یادآور شد: استفاده از بذور مناسب، انجام برنامه‌های آموزشی و ترویجی، مدیریت اصولی عوامل زیان رسان، تغذیه بهینه، رعایت اصول به زراعی، برداشت و خرید آسان و به موقع و حمل مناسب در افزایش تولید دانه روغنی کلزا در استان ایلام تاثیر داشته است.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری