به گزارش انعکاس ایلام؛ سیدزاهدین چشمه خاور با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح آموزش ایمنی مدارس حاشیه جاده‌ها در سطح مدارس حاشیه راهها این استان اجرا شد.

وی افزود: این طرح با همکاری پلیس راه و آموزش و پرورش در راستای افزایش ضریب ایمنی تردد دانش‌آموزان، آموزش و آگاه‌سازی نسبت به مقررات ایمنی عبور و مرور در راه مدرسه، خیابان و جاده‌ها، وسایل نقلیه و خطرات ناشی از بی توجهی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و نهادینه کردن فرهنگ ایمنی و ترافیکی اجرا شده است.

مدیرکل راهداری ایلام گفت: با حضور کارشناسان در مدارس، آموزش‌ها به صورت حضوری و چهره به چهره طی ۲ مرحله انجام می گیرد و دانش آموزان نیز با شیوه صحیح و ایمن رفت و آمد به مدرسه آشنا شدند و در مجموع یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز همراه با مربیان و والدین از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند.

چشمه خاور از ایمن‌سازی فیزیکی ۲۱ باب مدرسه حاشیه راه‌های این استان در سال جاری خبر داد و یادآور شد: چهار میلیارد ریال برای ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های استان هزینه شده است.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان آسیب‌پذیرترین قشر در بین عابران پیاده محسوب می‌شوند بنابراین ارتقای ایمنی تردد آن‌ها و فرهنگ ترافیک و همچنین جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی از مهم‌ترین اهداف ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌هاست.

مدیرکل راهداری و حمل نقل حاده ای ایلام بیان کرد: اولویت‌ها برای اجرای طرح‌های ایمن سازی مدارس بر اساس مواردی همچون میزان تردد در جاده، فاصله مدرسه از آن، تعداد دانش‌آموزان و مخاطرات احتمالی از قبیل سرعت غیر مجاز در محورهای مواصلاتی تعیین می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با نصب تابلوهای محدودیت سرعت و سبقت ممنوع، خط کشی عابر پیاده، نصب سرعت گیر و نصب چراغ چشمک زن به منظور آرام سازی ترافیک، ایجاد امنیت لازم برای تردد دانش آموزان در محدوده مدارس فراهم شده است.