شما اینجا هستید

اجتماعی » ۳ هزار و ۸۳۱ واحد مسکونی در ایلام مقاوم سازی شد
گروه : اجتماعی , سیاسی
نویسنده : معصومه بختی/خبرنگار

به گزارش انعکاس ایلام، حبیب‌الله محبی  اظهار داشت: طرح هادی شامل شن ریزی‌، اجرای جوی و جدول، کانال سنگی، بیس و آسفالت سطح معابر طی ۲ سال گذشته در ۴۴۶ روستای این استان اجرا شده که ۲۰۶ روستا از این تعداد سال ۱۴۰۰ و ۲۴۰ روستا نیز امسال عملیاتی شده است.

وی افزود: ۷۳۱ جلد سند مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و یک هزار و ۸۶۲ مورد نیز در روستاهای استان طی ۲ سال اخیر برای متقاضیان صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام یادآور شد: مقاوم‌سازی و ساخت مسکن یکی از برنامه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که با ارائه تسهیلات ارزان قیمت و کمک بلاعوض باعث شده است بخش عمده‌ای از مشکلات مسکن در روستاها حل شود.

محبی اضافه کرد: از سال ۱۴۰۰ تاکنون بیش از سه هزار و ۸۳۱ واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده که از این تعداد ۲ هزار و ۸۰۴ واحد مسکن روستایی و یک هزار و ۲۷ مسکن شهری در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت را شامل می‌شود.

وی گفت: همچنین ساخت مسکن محرومان در این طرح ۲ هزار و ۴۰۰ واحد بوده که با اعتباری بالغ بر ۷۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه انجام گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام اظهار داشت: ساخت مسکن روستایی برای افراد کم‌بضاعت با همکاری بنیاد در دستور کار قرار گرفته که تاکنون با تسهیلات قرض‌الحسنه و کمک بلاعوض و همچنین تحویل سیمان و میلگرد، ساخت ۵۱۹ واحد مسکونی روستایی با اعتباری معادل ۱۳۰ میلیارد تومان در دست اقدام است.

انتهاي پیام/

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری