شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۴۰ پروژه عمرانی سال جاری در ایلام اجرا می‌شود

افشین مظفری شهردار ایلام، صبح پنج‌شنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام؛ گفت: در سال جاری بیش از ۴۰ پروژه عمرانی را در دست اجرا داریم که در حوزه‌های سیل‌بند، زیرگذر و روگذر، پل عابر پیاده، سنگفرش، جدول‌کشی و آسفالت و سایر پروژه‌های محلی بوده و در بودجه امسال تعریف شده است.

وی افزود: در حال حاضر بارگذاری و فراخوان این پروژه‌ها انجام شده است و امید می‌رود بخش عظیمی از این طرح‌ها تا پایان سال محقق شود و به بهره‌برداری برسد.

شهردار ایلام، ادامه داد: در حوزه آرامستان کمبود زمین وجود داشت که منابع طبیعی بیش از ۸ هکتار زمین به این امر اختصاص داد، زمین در دست تملک و رفع نیازمندی‌ها در حوزه آرامستان در حال انجام است.

مظفری خاطرنشان کرد: در بحث فضای سبز بیش از ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان در پایان سال به خرید گل و گیاه و تسویه بدهی‌ها اختصاص داده شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این سازمان مستقل است، بخشی از بدهی‌ها را پرداخت کرده و در بحث درآمد و هزینه کمک حال شهرداری است، با توجه به اینکه به تعطیلات تابستان نزدیک می‌شویم، ترمیم فضای سبز و چمن‌کاری پارک‌ها انجام شده است.

شهردار ایلام اظهار داشت: سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها نیز ترمیم شده است، اما این سرویس‌ها براساس نیاز بازگشایی می‌شود، زیرا نگهداری از آن‌ها دشوار است و در بعضی موارد شیرآلات آن‌ها سرقت می‌شود که ممکن است نارضایتی شهروندان را در پی داشته باشد.

وی یادآور شد: یکی از افتخارات سال گذشته، تحقق اعتبارات اربعین برای اولین سال در شهرداری ایلام بود، با پیگیری‌هایی که در ابتدای سال انجام دادیم و معاون عمرانی شهرداری و استاندار نیز پیگیر موضوع شدند، ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد.

مظفری عنوان کرد: سایر شهرها از جمله خوزستان و کرمانشاه نیز شامل این اعتبار می‌شدند که در نهایت از این مبلغ بیش از ۳۰۰ میلیارد تحقق یافت و از این میزان اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان به شهرداری ایلام اختصاص یافت.

وی تاکید کرد: بخش عظیمی از این اعتبارات در مسیر اربعین تا مرز مهران هزینه شد؛ ایجاد پایش تصویری، نصب دوربین‌های تراکم و نظارتی و خرید کانکس استراحت زوار در مسیر اربعین، آب سردکن و یخ ساز از جمله اقداماتی بود که برای رفاه زوار در مسیر اربعین تا مرز مهران انجام شد.

این مقام مسئول بیان کرد: بیش از ۲۲۰ چشمه سرویس بهداشتی با اعتباری بیش از ۲۳ میلیارد تومان در ورودی ارغوان تا پارک بلوط نصب شد، سه‌راه جندالله و روستای گلان و روستای هفت‌چشمه خارج از حوزه شهرداری ایلام بود، با این وجود این سرویس‌ها در این محل‌ها و در پارک‌هایی که در مسیر زوار اربعین بود، نصب شد.

وی در پایان گفت: با پیگیری‌هایی که استاندار انجام داد، چنانچه اعتباراتی برای اربعین امسال تخصیص پیدا کند، می‌توانیم توسعه پایش تصویری و روکش آسفالت و خط‌کشی معابر را نیز در دستور کار قرار دهیم.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری