شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۶۲ درصد جمعیت ایلام تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد

محمد محمدی سرپرست شرکت آب و فاضلاب ایلام، عصر شنبه ۲۶ اسفندماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: در حال حاضر ۶ تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای ایلام، ایوان، دهلران، دره‌شهر، سرابله و مهران به‌صورت فعال وجود دارد و همچنین طرح ارتقا تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ایلام و اجرای شبکه فاضلاب در شهر آبدانان و روستاهای ارمو و شباب نیز در حال اجرا است و کار مطالعات تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرستان‌های ملکشاهی و چوار نیز به پایان رسیده است.

وی افزود: ۶۲ درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه فاضلاب است و با اتمام عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهر آبدانان این عدد به ۶۵ درصد خواهد رسید.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب ایلام ادامه داد: طرح جمع‌آوری شبکه فاضلاب شهر آبدانان از شهریورماه امسال شروع شده است و این طرح یکی از طرح‌های بزرگ شهرستان است که شامل ۷۲ کیلومتر شبکه جمع‌آوری، ۴ کیلومتر خط انتقال و یک تصفیه‌خانه فاضلاب با فرایند انوکسیک با ظرفیت تصفیه ۴۵۰۰ مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز و نصب ۶۰۰۰ فقره انشعاب است.
محمدی در رابطه با ارتقا تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام، ادامه داد: بخش سازه‌ای یا سیویل تمام شده، بخش خرید و نصب تجهیزات الکترومکانیکال در حال انجام است و مشکل اصلی این پروژه مشکلات مالی بوده که در صورت تزریق اعتبار لازم سعی بر این است تا در هفته دولت در شهریورماه سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری برسد.
وی خاطرنشان کرد: کار مطالعات تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرستان‌های ملکشاهی و چوار نیز به پایان رسیده و در صورت تامین اعتبار، عملیات اجرایی آنها در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.
  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری