شما اینجا هستید

فرهنگی » ۶۸۲صلح یار با دادگستری ایلام همکاری می کنند
گروه : فرهنگی
نویسنده : معصومه بختی/خبرنگار

به گزارش انعکاس ایلام؛عمران علی محمدی اظهارداشت: امروزه گذشت، عفو، بخشش و مقوله صبر یک نیاز اساسی با توجه به شرایط اجتماعی بشمار می رود و هرچه بتوانیم در این زمینه توفیقات بیشتری کسب کنیم، اختلافات کاهش و در نتیجه بزهکاری ها نیز کمتر خواهد شد.

وی افزود: افرادی که زمینه صلح و سازش و ترک خصومت را بین مردم فراهم می آورند بدون شک جایگاه و منزلت والایی نزد خداوند متعال داشته و  از این منظر در استان ایلام بزرگان اقوام، معتمدان و ریش سفیدان حضور فعالی دارند.

رئیس کل دادگستری ایلام گفت: استان ایلام سال گذشته رتبه نخست کشور را در خصوص موفقیت شوراهای حل اختلاف در رسیدگی به پرونده ها کسب کرده است.

علی محمدی گفت: هم اکنون ۲۳۳ هیات صلح و سازش در شهرستان های مختلف ایلام تشکیل شده و ۶۸۲ صلح یار نیز با دادگستری ایلام همکاری می کنند.

وی ادامه داد: شوراهای حل اختلاف و هیات های صلح و سازش بالاترین پتانسیل برای برقراری آرامش در جامعه محسوب می شوند که هرچه بتوانیم از این ظرفیت استفاده بیشتری داشته باشیم، ورودی پرونده ها به محاکم قضایی کاهش خواهد یافت.

علی محمدی بیان کرد: دادگستری ایلام به پشتوانه و حمایت های هیات های صلح و سازش و جامعه صلح یاران توانسته است گام های بلندی را در جهت بسط و گسترش فرهنگ حل اختلاف در اختلافات بین افراد بردارد.

رئیس کل دادگستری ایلام گفت: هیات های صلح استان سال گذشته موفق شدند در پرونده های قصاص با تلاش مستمر زمینه رضایت ۱۱ نفر از اولیای دم را فراهم و حیات دوباره را به تعدادی از کسانیکه حکم آنها در آستانه اجرا قرار داشت، فراهم آورند

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری