شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۷٠ درصد عامل آلایندگی مشعل پتروشیمی ایلام ناشی از کمبود خوراک است

به گزارش انعکاس ایلام؛ سیدغلامحسن گرشاسبی در حاشیه  امضای تفاهم نامه همکاری پتروشیمی ایلام با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، اظهار داشت: تعادل قیمت خوراک و محصول باید مدیریت شود تا دولت متضرر نشود و صنایع پتروشیمی نیز سود متناسب با سرمایه‌گذاری و هزینه داشته باشند.

وی با بیان اینکه نباید اجازه داد فعالیت واحدهای تولیدی در کشور متوقف شود، افزود: در یک سال گذشته شفافیت مالی مبنای فعالیت شرکت پتروشیمی ایلام است.

نایب رئیس هیات مدیره پتروشیمی ایلام تاکید کرد: ۹۵ درصد حساب‌های این شرکت در شهر ایلام و پنج درصد حساب‌های ارزی در تهران است.

گرشاسبی با بیان اینکه تامین خوراک پایدار پتروشیمی ایلام از طریق NGL3100 دهلران به دستور وزیر نفت رسید ادامه داد: طبق این دستور وزیر مقرر شده بود ۱۵۰ هزار تن خوراک مازاد پتروشیمی دهلران که توسط NGL این شهرستان تامین می‌شود به پتروشیمی ایلام تخصیص پیدا کند که این امر محقق نشد.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد عامل آلایندگی مشعل مجتمع را ناشی از کمبود خوراک عنوان کرد و افزود: سود سر به سر این شرکت در تامین ۲۳ تن خوراک در ساعت است که نبود خوراک به یک چالش عظیم برای بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی غرب کشور تبدیل شده است.

 رئیس سامان مدیریت و برنامه‌ریزی ایلام نیز در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری با پتروشیمی ایلام گفت:پتروشیمی ایلام نقش مهمی در ایجاد ارزش افزوده در صنعت دارد.

امین دوست‌محمدی با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان بازرسی و دیوان محاسبات عملکرد پتروشیمی ایلام رضایت‌بخش است ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در یک گفتمان و بدنه همراه با پتروشیمی ایلام قرار دارد.

وی ادامه داد: پتروشیمی ایلام به عنوان یک صنعت اشتغالزا و ارزش‌آفرین حافظ منافع مردم است.

وی با بیان اینکه شش هزار نیروی مازاد در دستگاه‌های اجرایی استان بکارگیری شده‌اند افزود:در مجموع ۸۷۰ میلیارد تومان در قالب مسئولیت‌های اجتماعی از دستگاه‌های اجرایی استان اخذ و هزینه شده است.

برگزاری همایش‌های توسعه و پژوهش‌های کاربردی با محوریت اقتصاد نفت ،برگزاری دوره های آموزشی کاربردی و مصوب توسط سازمان برای کارکنان صنعت پتروشیمی، تقویت همکاری سازمان در راستای بهینه‌سازی نحوه هزینه کرد اعتبارات مسئولیت اجتماعی، اخذ عوارض آلایندگی، مالیات بر ارزش افزوده، تقویت همکاری سازمان با پتروشیمی ایلام در حوزه نظارت فنی -اجرایی و در حوزه تبادل آمار و اطلاعات در راستای جهت گیری درست توسعه‌ایی، تقویت همکاری سازمان با پتروشیمی ایلام در زمینه تحقق روند استفاده پتروشیمی از پسماندهای آب و فاضلاب استانو قرار گرفتن پتروشیمی ایلام در فرایند ارزیابی سازمان از شرکت های موجود استان در جشنواره شهید رجایی از بندهای این تفاهم نامه بود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری