شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۷۰ درصد آب استان ایلام از منابع زیرزمینی تامین می شود

به گزارش انعکاس ایلام؛ پرویز ناصری روز سه شنبه در برنامه “چشم انداز” که بطور زنده از شبکه سیمای مرکز ایلام پخش شد، اظهار داشت: وظیفه شرکت آبفا به عنوان یک دستگاه خدمات رسان، هم تامین و توزیع آب شرب در حوزه آب شهری و روستایی و هم بحث جمع آوری فاضلاب است.

وی با بیان اینکه در کل استان،۱۲ مرکز شهرستان و ۸ شهر با ۵۷۷ روستا داریم، افزود: این شرکت جهت تامین آب مناطق مختلف استان و همچنین شهر ایلام برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدتی در دستور کار دارد.

مدیرعامل شرکت ابفا ایلام با تاکید بر اینکه ۷۰ درصد منابع تامین آب استان ایلام از منابع زیرزمینی و ۳۰ درصد هم سطحی است، گفت: ما سالانه ۶۴ میلیون مکعب در کل استان مصرف آب داریم که حدود ۵۰ درصد آن در شهرستان ایلام مصرف می شود.

ناصری ضمن تاکید بر اینکه در شهر ایلام۲۳۰ هزار مشترک آب و حدود ۹۰ هزار مشترک فاضلاب تصریح کرد: سه منبع، آب شهر ایلام را تامین می کند؛ سد ایلام با دبی ۶۰۰ لیتر در ثانیه، چشمه های گل گل با ۴۰۴ لیتر در ثانیه، ۱۱ چاه سطح شهر با دبی حدود ۱۸۰ لیتر در ثانیه و در مجموع با ۱۱۷۰ لیتر در ثانیه آب شهر ایلام را تامین می کنند.

وی با تاکید بر اینکه در شهر ایلام منازل و مجتمع ها در بالادست تاسیسات قرار دارند که بایستی حتما مخزن ذخیر نصب کنند، اظهار داشت: ۲۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده در شهر ایلام وجود دارد که از اصلی ترین مشکلات شهر ایلام در بحث تامین و توزیع آب به حساب می آید.

مدیرعامل شرکت ابفا ایلام از قول وزیر نیرو برای اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور اصلاح شبکه‌ آب‌رسانی شهر ایلام خبر داد و افزود: جنس بیشتر این لوله ها از نوع آزبست بوده که منسوخ و اتصلات ان در بازار وجود ندارد و دلیل طولانی شدن رفع بعضی از شکستگی ها، رفع پیدا نشدن اتصلات آن در استان است.

وی با اشاره به اینکه سد ایلام، تامین کننده ۵۰ درصد آب شهر ایلام و ۵۰ درصد آب ارکواز ملکشاهی است، اظهار داشت: در تماس تلفنی استاندارد ایلام با وزیر نیرو، مشکلات تنش آبی شهر ایلام به استحضار ایشان رسید و مهندس محرابیان وزیر نیرو قول مساعد دادند ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای اصلاح شبکه آبرسانی شهر ایلام تخصیص داده شود.

ناصری ضمن عذرخواهی مجدد از مردم بابت قطعی آب چند وقت اخیر، گفت : به دلیل افت صد درصدی چاه های آب سرابله و هلیلان و مشکلاتی که برای خط انتقال آب چشمه گل گل به شهر ایلام به وجود آمد، شاهد افت شدید فشار و قطعی آب در این شهرها بودیم که بدینوسیله از تمامی عزیزانی که متحمل زحمت و شرایط سخت شده اند، پوزش می طلبم.

وی به برنامه های مدون آبفا برای تامین آب استان در قالب برنامه کوتاه مدت به جهت تامین و رفع کمبود آب شهر ایلام اشاره نمود و خاطرنشان ساخت: انتقال آب از چشمه گل گل به مخازن ۵۰۰۰ هزار و ۷۰۰۰ هزار مترمکعبی مرکز پیام و انتقال آن به تصفیه خانه آب که با بهره برداری از این پروژه طی هفته آینده مشکل آب مناطقی از شهر ایلام که از چشمه گل گل تامین می گردد، مرتفع و از آب پایدار بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ابفا در پایان سخنانش با تاکید بر اینکه از عواملی که باعث زمان بر شدن رفع شکستگی ها می شود اخذ مجوز شهرداری و بحث ترافیک می باشد، تاکید کرد: از هم استانی های گرامی خواهشمندیم حتما شکستگی ها را در سامانه ۱۲۲ ثبت نمایند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری