به گزارش انعکاس ایلام؛ منوچهر کرمیان با اعلام این خبر اظهار داشت: برای شناسایی و بهره مند سازی از شرکت های داخلی با اعلام فراخوان در برخی از زمینه های مورد نیاز در این پالایشگاه و بازدید از توانایی آن شرکت ها در جلسه های خودکفایی، صلاحیت آنها در خرید ها استفاده شده است.

وی افزود: این امر علاوه بر حمایت از تولید داخل، صرفه جویی قابل توجه ارزی برای این پالایشگاه به همراه داشته است.

رئیس امور کالا شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و در جهت رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی، مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته و با همکاری واحدهای عملیات، مهندسی و دیگر واحدهای ذیربط تلاش شد که خرید کالای داخلی در اولویت قرار گیرد.

کرمیان افزود: از خرید بیش از ۱۴۰ قلم کالا از شرکت های دانش بنیان در ۹ ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: ارزش کالاهای خریداری شده به مبلغ ۴۰۳ میلیارد ریال بوده است.

وی اظهار داشت: در ۹ ماهه نخست امسال بیش از ۲۷۵ تقاضا از سوی واحدهای متقاضی به این واحد ارجاع گردیده که ارزش ریالی آن ها بیش از ۳۲۷ میلیارد ریال بوده است.

رئیس امور کالا شرکت پالایش گاز ایلام از شناسایی بیش از ۶۸ شرکت های تولید کننده توانمند داخلی توسط این واحد صنعتی خبر داد و تصریح کرد: حمایت و همراهی با شرکت های دانش بنیان موجب سرعت بخشیدن در بهبود کسب و کار داخلی و عدم وابستگی به خرید کالاهای خارجی بوده است.

 

  • نویسنده : فریبا میرزایی