به گزارش انعکاس ایلام؛ سید زاهدین چشمه خاور در نشست هم اندیشی در خصوص برنامه ریزی برای اربعین ۱۴۰۳ با معاونین استان های مرزی کرمانشاه و خوزستان اظهار داشت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام طی سال گذشته تاکنون ۴۹۰ کیلومتر انوع روکش آسفالت در محورهای مواصلاتی استان انجام داده است.

وی افزود: ۲ پایانه مرزی چیلات و مهران در استان وجود دارد که در حال حاضر پایانه بین المللی مهران فعال است، همچنین بار ترافیکی که از سمت استان کرمانشاه به سمت مرز سومار هدایت می شود باعث شده تا اداره کل راهداری ایلام ۲۵ کیلومتر از مسیر زرنه به سمت مرز سومار را روکش آسفالت انجام دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام از نصب ۴۵ کیلومتر نیوجرسی در سطح جاده های استان خبر داد و یادآور شد: نصب نیوجرسی باید استاندارد و کارخانه ای باشد

چشمه خاور از نصب بیش از ۷۵ هزار انواع تابلو در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت:سال گذشته ۶ هزار کیلومتر و امسال هم سه هزار کیلومتر عملیات خط کشی جاده های انجام شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس تاکیدات سازمان راهداری باید جاده را به گونه ای ایمن سازی کنیم که راننده کاملا با جاده اشنایی پیدا کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام بیان کرد: مهمترین کار این اداره کل در سال جاری احداث پل صلواتی بود که با کمک استان های معین انجام شد و وزیر راه و شهرسازی نیز از این اقدام ماندگار اداره کل راهداری ایلام قدرانی کردند.

وی افزود: این مسیر به طول هشت کیلومتر گره ترافیکی سنگینی را در ایام اربعین منتهی به مرز مهران در دمای بالای ۵۰ درجه سانتی گراد داشت که خوشبختانه با کار شبانه روزی این مهم به سر انجام رسید.

چشمه خاور افزود: برای انجام این پروژه بزرگ افزون بر ۸۲۰ هزار مترمکعب عملیات خاک برداری انجام شد، همچنین یک پل بزرگ به دهانه ۴۵ متری در ظرف مدت کوتاهی در این مسیر احداث و زیر بار ترافیک رفت.

وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده توسط این اداره کل اضافه کرد: احداث بیش از ۳۵ هزار مترمکعب سایبان، ۱۴ هزار متر مه پاش از دیگر اقداماتی است که در مرز مهران انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام بیان کرد: ما از نقطه نظرات و پیشنهادات مدیران استان های کرمانشاه و خوزستان با وجود دارا بودن پایانه های مرزی استفاده خواهیم کرد و تمام تلاش ما این است تا از هم اکنون برای رفع نواقص و مشکلات که در ایام اربعین ماسال وجود داشت تلاش کنیم و با انجام راهکارهای درست مسائل و مشکلات پیش رو را برطرف نماییم.

چشمه خاور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طی سال گذشته تاکنون ۳۵ نفر از کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بازنشست شده اند به طوری که ۵۰ درصد از این افراد روسای یا معاونین ادارات بودند اما هیچ گونه جایگزینی تاکنون انجام نشده است.

وی اضافه کرد: چارت اداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام از لحاظ نیروهای رسمی، پیمانی و قراردادی بسیار کم است و تنها نیروهای شرکتی به این مجموعه افزوده می شود و این باعث می شود کل بار مسوولیت برعهده مدیر و معاونان قرار گیرد.

  • نویسنده : فریبا میرزایی