شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۷۷ درصد مشترکان گاز در استان ایلام در سه پلکان اول قرار دارند

به گزارش خبرنگار انعکاس ایلام؛ محمود کشاورز در نشست با اعضای شورای اطلاع رسانی دولت در استان ایلام با بیان اینکه بر اساس مصوبه هیأت وزیران تغییراتی در گازبهای مشترکین خانگی از خردادماه سال جاری داده شده است، اظهار داشت: بیش از ۷۷ درصد مشترکین که در پلکان اول تا سوم قرار دارند تنها ۳۵ درصد حجم گاز مصرفی بخش خانگی را در دوره سرد سال مصرف می کنند که تعرفه آنها هیچ گونه افزایشی نداشته است.
وی با اشاره به اینکه گازبهای مشترکان پرمصرف تا ۵۰ درصد تعرفه سال گذشته محاسبه می شوند،اظهار داشت:گازبهای مشترکان خانگی پرمصرف تا ۵۰ درصد و مشترکان بسیار پرمصرف تا ۳۵۰ درصد تعرفه سال گذشته محاسبه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه با شروع فصل سرد و افزایش مصرف گاز، این جریمه ها بر روی صورتحساب مشترکین درج خواهد شد، تصریح کرد: برای فصل سرد سال، سه پله اول که شامل اقلیم های ایلام و حومه تا سقف ۴۵۰ مترمکعب در ماه هیچ گونه افزایش قیمت تعرفه ای نخواهند داشت.
کشاورز با اشاره به اینکه برای مشترکانی که تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی هستند تا سقف سه پله اول و سقف پله سه برای مناطق مختلف گازبها رایگان و مازاد بر آن باید پرداخت شود،تاکید کرد:برای اقلیم سه که شامل ایوان، سرابله، ملکشاهی، چوار، آسمان آباد، زرنه و هلیلان است تا سقف مصرف ۴۰۰ مترمکعب در ماه گازبها همچنان بدون تغییر خواهد بود و برای اقیلم چهار که شامل شهرهای سیروان، بدره، دره شهر، آبدانان، میمه، زرین آباد، صالح آباد و مهران است تا سقف ۳۵۰ متر مکعب در ماه گازبها افزایشی نخواهد داشت.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه برای اقلیم های گرم که شامل دهلران و حومه است تا سقف ۲۵۰ متر مکعب در ماه بدون تغییر تعرفه گازبها هستند، گفت: با توجه به بررسی های به عمل آمده در کشور بیش از ۷۰ درصد مشترکین افزایشی تعرفه آنچنانی نخواهند داشت و حداکثر در صورت افزایش مصرف تا ۳۰ درصد افزایش خواهند داشت.
کشاورز با اشاره به مشوق هایی که در فصل سرد سال و پیک مصرف نسبت برای مشترکان صرفه جوی گاز خانگی که در مصرف گاز همکاری لازم را انجام دهند،افزود: به ازای هر یک واحد درصد کاهش نسبت به دوره قبلی، مشمول تخفیف پاداش صرفه جویی خواهند شد و این تخفیف تا سقف ۴۵ درصد گازبها در صورتحساب آنها اعمال خواهد شد.
وی اظهار داشت: مشترکینی که در بازه زمانی ۱۵ دیماه تا ۱۵ بهمن ماه، حداکثر ۷۰ درصد الگوی متعارف مصرف سقف پله سه جدول پلکانی نسبت به مصرف خود را داشته باشند، گازبهای آنها ۱۰۰ درصد رایگان و تعرفه مشترکین با مصرف متعارف که در سه پله اول قرار می گیرند، نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته و صورتحساب آنان مطابق سنوات گذشته خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه مشترکینی  که در پله چهارم قرار گیرند با افزایش تعرفه روبرو خواهند شد، تصریح کرد: مشترکانی که در پله های چهار، پنج و ۶ قرار گیرند افزایش ۳۰ درصدی نسبت به تعرفه سال قبل، مشترکان پله هفت افزایش ۳۴ درصدی و پله هشت، ۹ و ۱۰ با افزایش متوسط ۵۰ درصدی نسبت به تعرفه سال گذشته و پله های ۱۱ و ۱۲ که بسیار پرمصرف هستند با افزایش ۳۵۰ درصدی در صورتحساب گازبها مواجه خواهند شد.
کشاورز با اشاره به اینکه تعرفه‌های گاز بر اساس میزان مصرف قرار است امسال اعمال شود، تاکید کرد: ۲۰ درصد مشترکان گاز در پله‌های چهار تا هفت قرار دارند که به طور میانگین ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش گازبها داشته و میزان مصرف این پله‌ها در استان نیز ۴۶.۴ درصد هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه ۲.۵ درصد مشترکان گاز در استان ایلام در پله‌های هشت تا ۱۰ قرار دارند که ۵۰ درصد افزایش گازبها خواهند داشت و حجم مصرف گاز این پله‌ها نیز در استان هشت درصد است،گفت: تنها چهار درصد مشترکان گاز در استان ایلام در پله‌های ۱۱ و ۱۲ قرار دارند که مشمول افزایش گازبها بیش از ۳۵۰ درصد می‌شوند و حجم گاز مصرفی این مشترکان نیز ۲ درصد است.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری