شما اینجا هستید

اجتماعی » ۷ هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت بهزیستی ایلام
گروه : اجتماعی
نویسنده : معصومه بختی/خبرنگار

به گزارش انعکاس ایلام نورعلیوند روز یک شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: بیمه بازنشستگی زنان سرپرست خانوار انجام شده است که بتوانند بعد از رسیدن به سن ۵۵ سال از مزایای مستمری بهره مند شوند.

وی با اشاره به این که این اداره کل از هفت هزار زن سرپرست خانوار حمایت می کند افزود: هم اکنون بیمه مستمری ۷۲۴ زن سرپرست خانوار در حال پرداخت است و این تعداد از بانوان  از مزایای آن استفاده می‌کنند.

مدیر کل بهزیستی استان ایلام به بیمه عشایر و روستاییان  اشاره کرد و گفت: هزار و ۹۱۴ زن سرپرست خانوار، تحت بیمه عشایر و روستاییان هستند.

نورعلیوند خاطر نشان کرد: یکی از مهترین اقدامات اداره کل بهزیستی استان ایلام در حوزه زنان، طرح سلامت جسمی و روانی سرپرست خانوار است که در غالب این طرح  برای اولین بارموضوع  بیمه تکمیلی این عزیزان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار یکی دیکر از حمایت های نهاد بهزیستی از آنان است گفت: جهت آماده سازی شغلی زنان سرپرست خانوار تفاهم نامه ای با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام و دیگر ارگان های مرتبط  انجام گرفته است.

این مقام مسئول گفت: جهت حمایت شغلی از زنان سرپرست خانوار تاکنون  ۲۰۰ فقره تسهیلات اشتغالزایی  به آنان پرداخت شده است.

مدیر کل بهزیستی استان ایلام با اشاره به اینکه حمایت تحصیلی از فرزندان زنان سرپرست خانواده این نهاد حمایتی صورت می‌گیرد گفت: فرزندان زنان سرپرست خانوار توسط بهزیستی ایلام تا مقطع دکتری می‌توانند از خدمات این نهاد حمایتی استفاده کنند

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری