شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۸۵ درصد از تعهدات کشت قراردادی تعاون روستایی تا کنون محقق شده است

به گزارش انعکاس ایلام، مدیر کل تعاون روستایی بیان داشت: تا پایان ۱۵بهمن ماه ۱۴۰۲ میزان قرارداد امضاء شده کشت قراردادی توسط تشکل های  تعاون روستایی به  ۲۹ هزار هکتار رسیده و این روند خوشبختانه با سرعت مناسبی در حال افزایش است و امیدواریم تا پایان این مهم به تعهدات خود عمل کنیم.

دکتر شکری بیان کرد: کشت قراردادی یکی از اولویت های کاری تعاون روستایی استان  می باشد و خوشبختانه شاهد عملکرد افزایشی در این زمینه بوده ایم.

این مقام مسئول در ادامه گفت: کشت قراردادی شامل مزایای مناسبی برای کشاورزان از جمله اطمینان در موضوع بیمه محصولات و تامین خسارت در شرایط آب و هوایی متغیر است، همچنین می توان به تخفیف ۲۰ درصدی بیمه اشاره داشت و اینکه کشاورزان می توانند به ازای هر تن گندم تحویلی به اداره تحت قرارداد ۱۵۰ هزار تومان دریافتی داشته باشند.

وی تصریح کرد: میزان تعهدات ابلاغ شده کشت قراردادی در استان توسط تعاون روستایی ۳۵ هزار هکتار است که تا کنون ۸۵ درصد آن محقق شده اشت.

مدیر تعاون روستایی استان عنوان کرد: کشاورزان علاوه بر مراجعه حضوری به مراکز خدمات کشاورزی می‌توانند با ورود به سامانه هوشمند کشاورزی قراردادی به آدرس http://farm.mcinext.com و یا نصب اپلیکیشن مربوطه که در سامانه مذکور قابل دریافت است اقدام به ثبت اطلاعات و عقد قرارداد کنند. تمام فرآیندهای عقد قرارداد در این سامانه لحاظ شده تا کشاورزان در کوتاه‌ترین زمان اطلاعات موردنظر را ثبت کنند.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری