شما اینجا هستید

آب، برق، انرژی » ۹۵ درصد شبکه فاضلاب در ایلام اجرا شده است

محمد محمدی” روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار انعکاس ایلام با اشاره به خدمات انجام شده درحوزه فاضلاب در مناطق حاشیه ای شهر ایلام، اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب استان ایلام هم بر مبنای رسالت کاری خود و هم به واسطه وعده ای که به مسئولان و مردم داده، عمل کرده است.

وی افزود: با وجود عدم تخصیص اعتبار، در منطقه هانیوان، پشت کمربندی شمالی و شهرک قائم شهر ایلام، ۲ کیلومتر خط شبکه جمع آوری اصلی و یک کیلومتر شبکه فرعی و ۴۵۰ فقره انشعاب فاضلاب اجرا و نصب شد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان ایلام با بیان اینکه به جهت اجرای شبکه فاضلاب باید برخی زیرساخت ها آماده باشد، تاکید کرد: از نظر اصولی و مهندسی بایستی ابتدا شهرداری ها نسبت به تعیین معبر سواره رو، رساندن به کد بر و کف و اجرای جدول گذاری اقدام کنند تا شرکت آبفای استان بتواند شبکه جمع آوری فاضلاب را اجرا کند.

محمدی یادآور شد: در سالیان گذشته و قبل از اجرای زیرساخت های لازم، این شرکت مجبور به اجرای شبکه فاضلاب در برخی محلات از جمله کوچه های اطراف استانداری، محله مهرآباد، محله تپه پایه یک( خیابان و کوچه های میلاد) که چنین شرایطی داشتند، شد که متاسفانه به دنبال آن، با اجرای جدول گذاری توسط شهرداری، تمامی خطوط، جمع آوری و هزینه هایی که از بیت المال صورت گرفته بود، هدر رفت و در ادامه شهرداری نیز به صورت کتبی به این شرکت اعلام کرد که هیچ خسارتی بابت تخریب تاسیسات پرداخت نمی کند.

مدیرعامل آبفای استان ایلام تصریح کرد: در مدت سه ماهه گذشته مناقصه خرید لوله های کاروگیت فاضلابی ۲۵۰ و ۴۰۰ مورد نیاز جهت شبکه فاضلاب مناطق مذکور برگزار شد که در همین راستا برنده مناقصه مشخص و در حال حاضر لوله ها در حال تولید می باشند و طی ۱۰ روز آینده به انبار استان ارسال می شوند.

وی ادامه داد: همچنین مناقصه اتصالات نصب انشعابات هم در همین مدت اندک برگزار شد که طبق اسناد موجود در امور بازرگانی آبفای استان، در مرحله اول، شرکت کننده ای اعلام آمادگی نکرده که بلافاصله مجدد تجدید و در حال حاضر بر روی سامانه دولت جهت فرایند خرید می باشد.که در تاریخ دوم تیرماه بازگشایی می شود.

مدیرعامل آبفای استان ایلام در خاطرنشان کرد: با این اوصاف ۹۵ درصد کار انجام شده و صرفا تعداد سه کوچه انتهایی در منطقه هانیوان باقی مانده که با اجرای جدول گذاری بلافاصله شبکه جمع آوری فاضلاب تکمیل خواهد شد.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری