شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ابلاغ اجرای ۴۱۶ کیلومتر فیبرنوری روستایی به استان

به گزارش انعکاس ایلام؛ سیدشهاب نبی‌پور روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک ایام دهه مبارک فجر گفت: با نقش‌آفرینی و هم‌افزایی مردم نظام شکل گرفته و مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش‌ِرو مبتنی بر مردم سالاری دینی است.

وی از رسانه‌ها به عنوان پل ارتباطی بین دولت و مردم نام برد و افزود: این نقش بسیار ممتاز و برجسته است و ارائه ارتباط پایدار، باکیفیت و با امنیت بالا به مردم و دستگاه‌های اجرایی جزو اهداف مخابرات است و این مهم در چارچوب قوانین و مقررات در حال انجام است و ادامه دارد.

مدیر مخابرات منطقه ایلام، ادامه داد: از لحاظ منابع و اعتبارات مخابرات منطقه ایلام با کاستی‌هایی مواجهه است و تلاش این مجموعه جذب اعتبار و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است که خوشبختانه اقدامات مناسبی نسبت به سال‌های گذشته در این راستا انجام شده است.

نبی پور خاطرنشان کرد: در ۱۰ماهه سال‌جاری تاکنون مبلغ ۳۲۲ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های مخابرات منطقه ایلام هزینه شده که عمده این طرح‌ها افتتاح شده و باقی آنها تا قبل از پایان سال تکمیل خواهند شد.

وی تصریح کرد: همچنین در بخش شبکه و زیرساخت‌های مخابراتی با تقویت و نصب و راه‌اندازی تجهیزات سیستم‌های انتقال و توسعه فیبر نوری و ایجاد مسیرهای حفاظتی اقدامات مناسبی در سطح استان در حال انجام است.

وی اظهار داشت: با اشاره به راه‌اندازی نسل جدید سوئیچ مخابراتی در استان، مزایای مهمی از جمله استفاده در پدافند غیرعامل را به دنبال دارد.

وی گفت: به دلیل فعالیت راه‌سازی در سطح استان، گاهاٰ برخی مناطق با قطعی فیبرنوری و ارتباطات ثابت و همراه مواجه می‌شوند که در این راستا عملیات ایجاد پروتکشن انتقال (افزایش پایداری حفاظتی شبکه مخابراتی) در شهرداری ارکواز ملکشاهی، میمه، پهله زرین‌آباد و جعفرآباد از بخش سیوان اجرایی شد.

نبی‌پور در ادامه با اشاره به پروژه (USO) نیز گفت: در فاز دوم، اجرای ۴۱۶ کیلومتر فیبرنوری روستایی به استان ابلاغ شده که تاکنون حدود ۱۵۰ کیلومتر از این طرح اجرا و در آستانه بهره‌برداری قرار دارد و باقی طرح نیز در دست اقدام است.

وی افزود: ارائه سرویس باکیفیت حق مردم است و در این راستا توسعه موبایل در چند بخش انجام شده است.

وی بیان داشت: تاکنون تعداد ۴ سایت ۵جی در استان نصب و راه‌اندازی شده است، افزایش این سایت‌ها موجب ارائه خدمات باکیفیت و پرسرعت به مردم می‌شود.

مدیر مخابرات منطقه ایلام در پایان یادآور شد: با توجه به برگزاری رأی‌گیری الکترونیکی در انتخابات پیش‌رو، تمام مکان‌های اخذ رأی در استان مجهز به ارتباط پایدار می‌شوند و مخابرات تمام توان خود را در این زمینه به کار خواهد گرفت.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری