شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۳۰۳ نفر در ایلام پیش ثبت نام خود را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نهایی کردند

«فرشید زرگوش»، شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به استقبال داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از فرایند پیش ثبت نام، اظهار کرد: تاکنون ۳۰۳ نفر در این فرایند، ثبت نام خود را نهایی کرده اند که از این تعداد ۲۳۶ نفر مربوط به حوزه انتخابیه شمال و ۶۷ نفر نیز مربوط به حوزه انتخابیه جنوب استان است.

وی با بیان اینکه از میان متقاضیان پیش ثبت نام ۱۶ نفر خانم بوده اند، افزود: ۱۳ نفر خانم از حوزه انتخابیه شمال و ۳ نفر خانم هم از حوزه جنوب استان پیش ثبت نام خود را نهایی کرده اند.

دبیر ستاد انتخابات استان ایلام با بیان اینکه میانگین متقاضیان خانم در کشور که پیش ثبت نام خود را نهایی کرده اند ۱۷ درصد است، یادآور شد: این آمار مربوط به ساعت ۱۸ امروز مصادف با ششمین روز از فرایند پیش ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

زرگوش با اشاره به اینکه در مرحله‌ پیش‌ ثبت‌نام هیچ بررسی صلاحیتی انجام نمی شود، افزود: در مرحله‌ پیش ثبت نام صرفا صحت‌سنجی مدارک از جمله اصالت مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم و استعلام استعفانامه‌ افراد مشمول ماده‌ ۲۹ قانون انتخابات انجام می‌شود.

پیش ثبت‌نام داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح روز ۱۶ مرداد ماه آغاز شده است و تا ۲۲ مردادماه به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

دوازدهمین دوره‌ انتخابات مجلس شورای‌اسلامی و ششمین دوره‌ انتخابات مجلس خبرگان‌رهبری، اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری