شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۸۸ واحد نهضت ملی مسکن به متقاضیان تا پایان سال جاری در ایلام واگذار میشود

به گزارش خبرنگار انعکاس ار ایلام؛ حبیب اله محبی  در گفت و گو با خبرنگاران، تصریح کرد: سایر واحد ها نیز با پیشرفت مناسبی در حال ساخت هستند و تلاش می شود تا پایان سال ۱۴٠۳ به متقاضیان واگذار شوند.

وی به تحویل واحداث سه هزار و ۷۲۴ واحدنهضت ملی به بنیادمسکن ایلام اشاره وبیان کرد ازاین تعداد تحویل شده دوهزارو۹۹پروانه ساخت دریافت شده  و ۶۷۱واحدجهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند وو۱۷۰۱واحد عملیات وساخت آنها نیز آغاز شده است :

وی اظهارداست : یکی از وظایف مهم وبرنامه های اصلی بنیاد مسکن در روستاها، تهیه و اجرای طرح هادی روستایی است و تاکنون این طرح در ۶٠ روستای ایلام بر اساس وضعیت موجود به اتمام رسیده و ۳٠٠ روستای دیگر نیز با پیشرفت مناسب فیزیکی در دست اجرا است.

محبی با بیان اینکه دولت سیزدهم توجه ویژه ای به طرح هادی روستایی دارد، یادآورشد: بیشترین عملیات اجرایی این طرح به ترتیب مربوط به شهرستان های آبدانان، ایوان و ایلام است.

وی اذعان داشت: از آذرماه سال گذشته طرح نوسازی و بازسازی مسکن روستایی چهار هزار واحد در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفته است که برای اجرای آن مبلغ ۸٠٠ میلیارد تومان تصویب و از این میزان تاکنون هفتصد میلیارد و ۷٠٠ میلیون تومان ابلاغ و متقاضیان با سود کارمزد ۵ درصد به بانک های عامل معرفی شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام در خصوص ۱۰۸۸ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن واقع در سایت پارک کوثر شهر ایلام نیز تصریح کرد: فاز اول با ۲۱۶ واحد به پیمان رفته است و فازهای بعدی نیز پس از تأیید نقشه توسط نظام مهندسی و صدور پروانه به مناقصه گذاشته می شود.

وی اضافه کرد: طی دو سال گذشته ۱۰۴ میلیارد و ۸۰۷ میلیون تومان کمک بلاعوض به واحدهای مسکن ملی در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان پرداخت شده است.

وی درادامه گعت : در این مدت مبلغ ۷۵۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان مسکن ملی در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت این استان پرداخت شده است.

مدیرکل بنیادمسکن استان ایلام گفت : تاکنون دو هزار و ۷۹۹ پروانه احداث و کار ساخت و ساز یک هزار و ۷۰۷ واحد مسکن ملی در شهر ایلام آغاز شده است.

وی اظهار داشت: طی دو سال گذشته شش هزار و ۶۰۷ متقاضی جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

حبیب الله محبی در ادامه تعداد عقد قرارداد را پنج هزار و ۳۱۹ مورد عنوان کردوبیان داشت: از این تعداد تاکنون کار احداث ۳۸۴۴ واحد اتمام یافته است.

محبی تأکید کرد: سهمیه طرح‌ نهضت ملی تولید مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان طی سال های ۱۴۰۰_۱۴۰۱ در مجموع شش هزار واحد است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری