شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » آمار بروز حوادث در شهر ایلام نگران کننده است

به گزارش انعکاس ایلام؛ نصرت الله لطفی مدیرعامل آتشنشانی ایلام اظهار داشت: سازمان آتش نشانی ایلام هم اکنون با ۷۴ نفر نیرو عملیاتی و ۳ ایستگاه فعال در حال خدمات رسانی است.

وی اضافه کرد: با توجه به تمایل مردم به آپارتمان نشینی و عدم رعایت مسائل ایمنی متاسفانه آمار حوادث در شهر ایلام نگران کننده است.

لطفی خاطرنشان کرد: طی ۶ ماهه اول سال جاری حدود ۱هزار و ۲۰۰ حادثه در شهر ایلام رخ داده که این آمار بیش از شرایط استاندارد است.

وی در ادامه افزود: در تلاشیم با ارائه آموزش‌های عمومی به مردم، ادارات، سازمان‌ها، نهادها، شرکت‌ها و… از بروز حوادث جلوگیری نماییم.

لطفی همچنین بیان کرد: در حوزه پیشگیری از حوادث نیز اقداماتی مورد نظر است که از جمله آنها بازدید از اماکن پرخطر شهری و صدور دستورالعمل‌های ایمنی در این مناطق است.

مدیرعامل آتش نشانی ایلام با اشاره به انجام گودبرداری‌ برای ساختمان‌ها خاطرنشان کرد: اکثر این گودبرداری‌ها ناایمن است و بازدیدهای لازم در این خصوص از سوی آتش‌نشانی انجام و اخطارهایی به مالکین داده می‌شود.

لطفی در ادامه به وضعیت تجهیزات آتش نشانی شهر ایلام اشاره کرد و گفت: سال گذشته یک نردبان هیدرولیک که از بروزترین تجهیزات آتش نشانی است و تا ۳۲ ارتفاع را پوشش می دهد خریداری شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی تجهیزات آتش نشانی فرسوده هستند و باید تجهیزات جدید خریداری شود که تحقق این مهم نیازمند تخصیص اعتبار است.

لطفی در پایان به لزوم افزایش تعداد ایستگاه ها، بروز کردن تجهیزات و اختصاص لاین ویژه در خیابان ها برای خودروهای امدادی اشاره کرد و گفت: آتش نشانی ایلام طی سال جاری ۴۳۲ نفر را در حوادث مختلف نجات داده است.

 

  • نویسنده؛ فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری