به گزارش انعکاس ایلام؛ ابراهیم پیرزادیان اظهار داشت: همچنین این طرح در مناطق گرمسیر گونه اکالیپتوس در سطحی حدود پنج هزار هکتار در اراضی استعداد یابی شده در شهرستانهای دهلران آبدانان و مهران اجرا می شود.

وی افزود: توسعه زراعت چوب یکی از اقدامات مهم در زمینه حفاظت از جنگل هاست به همین منظور و برای تأمین چوب مورد نیاز کشور، طرح توسعه زراعت چوب در دستور کار سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور قرار گرفت.

مدیرکل منابع طبیعی ایلام گفت: به منظور استفاده بهینه از منابع آبی و خاکی استان با مشارکت مردم طرح مذکور اجرایی خواهد شد که عمده فعالیت های اجرایی این طرح شامل؛ توسعه زراعت چوب به منظور دستیابی به تأمین چوب کشور برای مصارف مورد نظر در صنایع چوب و درودگری ها و همچنین کاهش برداشت چوب از سطح جنگل های طبیعی طرح توسعه زراعت چوب عمدتاً در سطح اراضی مشخص و مستثنیات مردم و با مشارکت بخش های غیردولتی برای حصول به افق تولید سالیانه ۱۴ میلیون مترمکعب چوب پیگیری و اجرایی می شود.

پیرزادیان عنوان کرد: تولید و تأمین نهال با هدف پشتیبانی از عملیات اجرایی طرح تولید گسترده نهال از ارقام اصلاح شده چوبده توسط بخش های خصوصی با دوره برداشت اقتصادی کوتاه و توان تولید چوب بالا برنامه ریزی شده و همچنین اراضی ملی مستعد زراعت چوب جهت تقویت اجرایی و توسعه طرح اراضی مستعد زراعت چوب با پتانسیل خوب آب و خاک شناسایی و پهنه بندی می گردد.

وی در پایان گفت: حمایت از طرح اجرای توسعه زراعت چوب با پرداخت تسهیلات ارزان بانکی به منظور حمایت و تشویق کشتکاران و با هدف تأمین هزینه های اجرایی طرح بکارگیری ابزارهای حمایتی از جمله پرداخت تسهیلات بانکی ارزان در قالب وجوه اداره شده بطور سالانه پیش بینی و برنامه ریزی می شود.

 

  • نویسنده : فریبا میرزایی