شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » افتتاح کتابخانه برکت روستای «وارگه» شهرستان چرداول

به گزارش خبرنگار انعکاس ایلام، «محمد زارع» در حین افتتاح کتابخانه برکت روستای «وارگه» شهرستان چرداول، اظهار کرد: بنیاد برکت با توجه به نگاه ویژه‌ رهبر معظم انقلاب به کتاب و کتابخوانی و نیاز جوامع روستایی و کم‌تر برخوردار به افزایش سطح مطالعه و آموزش، و هم‌چنین سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، ساخت کتابخانه و مراکز فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه بنیاد برکت تاکنون اقدام‌های ارزشمندی در حوزه‌های مختلف در مناطق محروم استان انجام داده است، افزود: با توجه به اینکه این روستا از روستاهای نخبه پرور و فرهنگی استان ایلام است لذا وجود کتابخانه در این منطقه قطعا در توسعه بیشت، افزایش سرانه مطالعه و دسترسی راحت مردم این منطقه به کتاب بسیار تاثیرگذاراست.

زارع، با اشاره به اینکه کتاب خانه مذکور در مساحت ۱۲۰ متر با طراحی بسیار خوب با مشارکت و همکاری اداره کل کتابخانه‌های استان ساخته شده است، خاطرنشان کرد: روستای وارگه شهرستان چرداول بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد که از این به بعد به راحتی به کتاب و مکان مطالعه دسترسی دارند.
مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، اضافه کرد: برای ساخت این کتابخانه با همکاری و کمک اداره کل کتابخانه‌های استان بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری