شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » افزایش ۱۶۵ درصدی بارش نزولات جوی در ایلام

به گزارش انعکاس ایلام؛ سیروس نادری زرنه اظهار کرد: در سال آبی جاری (از ابتدای مهر ماه هرسال تا پایان شهریور سال بعد) تا کنون در پهنه استان ایلام ۳۹۵.۳ میلی متر نزولات جوی ثبت شده که این مقدار بارش نسبت به سال گذشته با مجموع بارندگی ۱۴۹ میلیمتر، ۱۶۵.۴ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: میانگین بلند مدت بارش‌های استان ایلام ۳۹۰.۲ میلی متر بود و امسال بارش‌ها با افزایش ۵.۱ درصدی نسبت به بلند مدت همراه بود.

نادری زرنه ادامه داد: میانگین بارش یک سال کامل آبی (اول مهر هرسال تا پایان شهریور سال بعد) در استان ایلام ۳۹۱.۴ میلی متر است که تا امروز علاوه بر اینکه این میزان به صورت ۱۰۰ درصدی تامین شده یک درصد نیز افزایش بارش در استان ثبت شده است.

وی در مورد بارش‌های فصلی هم توضیح داد: پیش بینی‌های فصلی نیز بیانگر وضعیت نرمال بارشی تا اواسط مهر ماه است که با توجه به عدم بارش باران در فصل تابستان، بارندگی قابل توجه در سطح استان ثبت نخواهد شد و وضعیت نرمال به مفهوم نبود بارندگی یا کم بارشی تلقی در این فصل می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان ایلام گفت: باتوجه به نقشه‌های ماهواره‌ای پیش بینی می‌شود از نیمه مهر تا نیمه آذر وضعیت بارش‌ها در استان فراتر از نرمال باشد.

وی در مورد وضعیت دمای هوا هم یادآور شد: وضعیت دمایی استان از تیر تا شهریور ۰.۵ تا یک درجه بیشتر از نرمال بلند مدت برآورد می‌شود و از نیمه شهریور تا نیمه آبان نیز افزایش دمای ۰.۵ تا ۲ درجه مورد انتظار است.

نادری زرنه اظهار کرد: میزان صحت پیش بینی‌های فصلی ۶۰ تا ۷۰ درصد است و جهت افزایش دقت آن این پیش بینی‌ها به صورت ماهانه بروزرسانی می‌شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری