شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » بررسی پرونده دو واحد تولیدی در کمیسیون ماده ۴۲ استاندارد ایلام

به گزارش انعکاس ایلام، اولین جلسه کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در سال جاری، با حضور نماینده دادگستری و اعضای این کمیسیون در اداره کل استاندارد برگزار شد و پرونده دو واحد تولیدی شن و ماسه و فوم مورد بررسی قرار گرفت.

یادگار محمدی، مدیرکل استاندارد گفت: طبق ماده ۴۱ قانون استاندارد در صورتی که واحدهای تولیدی و خدماتی دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد یا تاییدیه از سازمان اقدام به تولید کالا یا خدمات پایین‌تر از کیفیت استاندارد کند، موضوع در کمیسیون ماده ۴۲ این قانون تصمیم گیری می‌شود.

دبیر شورای استاندارد استان عنوان کرد: در این جلسه مصوبه کمسیون برای واحدهای تولیدی شن و ماسه، به دلیل مغایرت در الزامات استاندارد، اخطارکتبی مبنی بر اصلاح و بهبود فرآیند تولید و واحد تولیدی فوم اخطار و جریمه نقدی اعلام شد.

محمدی در ادامه بیان کرد: کمیسیون ماده ۴۲ با ترکیب اعضا مشخص شده در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد حسب مورد تشکیل و به موارد تخطی مشخص شده در این قانون رسیدگی می‌کند و با ملاحظه شرایط و امکانات خاطی و دفعات تخلف در صورت احراز جرم مراتب را به مرجع قضائی ذیصلاح ارجاع می‌دهد.

وی در پایان یادآور شد: در سایر موارد مصوبات کمیسیون شامل تذکر و اخطار، اخذ تعهد، جریمه متناسب با تخلف، جمع آوری محصول از سطح بازار، الزام به بهسازی و اصلاح، فروش فرآورده‌های توقیفی، امحا کالا و تعطیلی واحد تولیدی یا خدماتی است.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری