شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » بهینه‌سازی ۱۸۰ موتورخانه گاز در مدارس ایلام

به گزارش انعکاس ایلام، محمود کشاورز مدیرعامل شرکت گاز ایلام، روز سه‌شنبه ۸ خردادماه در حاشیه بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان، گفت: شرکت گاز استان در راستای اصلاح و بهینه‌سازی مصرف گاز موتورخانه‌های مدارس، اقدام به نوسازی رایگان این موتورخانه‌ها کرده است.

وی افزود: در طول سال گذشته بیش از ۵۰ موتورخانه مدارس استان اصلاح و بهینه‌سازی شده که برای این موضوع بیش از ۶ میلیارد ریال به مجریان طرح بهینه‌سازی پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام، ادامه داد: در این طرح؛ عایق‌کاری موتورخانه، تنظیم مشعل و نصب رسوب‌گیر سختی آب برای مشترکان مشمول به‌صورت رایگان انجام می‌شود که با اجرای آن علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف گاز، باعث کاهش هزینه گازبهای آنها نیز خواهد شد.

کشاورز با اشاره به اینکه با اجرای این طرح گاز مصرفی هر مدرسه تا ۱۵ درصد کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: طرح ملّی اصلاح و بهینه‌سازی موتور خانه‌ها در سال ۱۳۹۹ آغاز شده و متقاضیان پس از ثبت‌نام در سامانه شرکت ملّی گاز و با توجه به میزان مصرف گاز موتورخانه، مشمول پرداخت کمک هزینه اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه حداکثر تا ۱۰۰ درصد هزینه اجرای آن از سوی شرکت گاز استان می‌شوند.

وی تصریح کرد: این طرح به منظور کاهش هدر رفت انرژی و اصلاح مصرف گاز در موتورخانه آغاز شده و فرصتی مناسب برای انجام اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه است که مردم از این فرصت استفاده کنند و با استفاده از پرداخت هزینه توسط شرکت گاز، هزینه‌های مستمر مصرف گاز و استهلاک موتورخانه و آلاینده‌های زیست محیطی را کاهش دهند.

نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری