شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » تجهیز سیلوهای ذخیره محصول ایلام ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

به گزارش انعکاس ایلام؛ مدیرکل تعاون روستایی ایلام خواستار تخصیص ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل دور دوم سفر رییس جمهور به استان برای تجهیز سیلوهای ذخیره محصولات کشاورزی به ویژه دانه روغنی و فسادپذیر کلزا شد.

حمیدرضا شکری در حاشیه همایش ملی ظرفیت روستاها در اقتصاد ملی کشور با محمد مخبر معاون اول رییس جمهور دیدار و اظهار کرد: ذخیره و نگهداری محصولات کشاورزی نیازمند سیلوهای مجهز به هوادهی و مکانیزه است که اداره کل تعاون روستایی جهت بروزرسانی این سیلوها اعتبارات لازم در اختیار ندارد.

وی افزود: جهت جلوگیری از فساد پذیری محصولات کشاورزی از جمله کلزا و سایر دانه های روغنی اعتباری به میزان ۳۲۰ میلیارد ریال برای تجهیز این سیلوها از محل سفر ریاست جمهوری به استان ایلام تامین شود.

شکری ابراز امیدواری کرد: باتوجه به جایگاه بخش تولید محصولات استراتژیک کشاورزی در استان نظیر گندم و کلزا، مساعدت های لازم برای تجهیز سیلوهای استان انجام گیرد.

وی ادامه داد: تعاون روستایی و تشکل های تحت پوشش این اداره کل از استعداد بیش از ۵۰ انبار و سیلوی ذخیره محصولات کشاورزی با ظرفیت افزون بر ۱۲۰ هزار تن ذخیره سازی محصولات برخودار است که پتانسیل مناسبی برای زیرساخت های بخش کشاورزی در استان به شمار می آید.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری