شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » توزیع ماهانه بیش از ۶ هزار تن آرد در ایلام

به گزارش انعکاس ایلام؛ سعید شریفی با اشاره به اینکه مقدار مصرف گندم استان ایلام در طول یکسال بین ۱۱۰ تا ۱۰۰ هزار تن است،اظهار کرد:میزان مصرف نان در استان ایلام به ازای هر نفر را ۱۰ کیلوگرم در ماه است در حالیکه این میزان در مقایسه با میانگین مصرف نان کشوری هشت کیلوگرم در ماه محاسبه شده است.

وی با اینکه ماهانه بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ تن آرد در استان توزیع می شود،افزود: از این مقدار سهم نانوایی های شهری پنج هزار و ۳۰۰ تن، عشایری ۵۰۰ و روستایی نیز ۵۰۰ تن است که توسط اتحادیه های عشایری و تعاون روستایی بین جوامع هدف توزیع می شود.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام گفت: گندم استان ایلام به ویژه در مناطق گرمسیری باتوجه به مقادیر گلوتن آن از باکیفیت ترین و مرغوب ترین گندم تولیدی کشور است که ابتدا نیاز آرد استان از این گندم تامین و سپس مازاد آن به سایر نقاط کشور فرستاده می شود.

وی اضافه کرد: برای فصل برداشت سال زراعی جاری ( ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ ) پیش بینی تولید و برداشت ۳۵۰ هزار تن ارقام گندم شده که از این مقدار ۲۵۰ هزار تن آن با قیمت تضمینی در حال خریداری از کشاورزان است و تا مردادماه خرید محصول گندم در استان ادامه دارد.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان ایلام ادامه داد: ۳۸ مرکز خرید با مشارکت شرکت غله و خدمات بازرگانی و تعاون روستایی در حال خرید گندم از کشاورزان هستند و گندم خریداری شده در ۱۵ سیلو با ظرفیت ۴۵۰ هزار تن ذخیره سازی می شود.

شریفی افزود: تمامی سیلوهای ذخیره گندم از قبل ضدعفونی و تمیز شده است و نیروی انسانی آموزش دیده و ناظران خرید در مراکز خرید و سیلوها مستقر شده اند.

به گفته وی، از ۶ واحد تولید آرد دارای مجوز پنج واحد آنها فعالیت دارند و این کارخانه ها مکلف به افزودن سبوس و ریزمغذی ها در آرد تولیدی هستند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری