شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » توزیع کودهای شیمیایی بین کشاورزان بیش از ۸ هزار تن بوده است

به گزارش خبرنگار انعکاس ایلام؛ شکری بیان داشت: میزان توزیع کودهای ریز مغذی و بیولوژیک در سال زراعی ذکر شده به میزان ۱۳۵ تن کود ریزمغذی و ۲۰۶ تن کود آلی و زیستی نیز بین کشاورزان استان از طریق تشکل ها، توزیع شده است.

دکتر شکری بیان داشت در راستای خدمت رسانی به روستاییان به مقدار ۴ هزار و ۶۴۴ تن آرد یارانه ای در مناطق روستایی استان توسط شبکه تعاونی‌ با قیمت مصوب در بین روستاییان توزیع شده است.

حمید رضا شکری اعلام کرد: در راستای خدمات‌رسانی به روستاییان و کشاورزان استان، در یک سال گذشته بیش از ۲۸ هزار لیتر انواع مواد سوختی شامل: بنزین، گازوئیل و نفت سفید از طریق شرکت‌های تعاونی روستایی، بین بهره‌برداران و تولیدکنندگان استان توزیع گردیده و حاطر نسان کردند یکی از مهم‌ترین رسالت های شبکه تعاون روستایی، عاملیت توزیع مواد سوختی بین روستاییان و کشاورزان است که تعاون روستایی و شبکه تحت پوشش در امر سوخت رسانی به اعضا و بخش کشاورزی استان سهم عمده و نقش بسزایی دارد.

این مقام مسئول با اشاره به تامین و توزیع نهاده‌های دامی توسط شبکه تعاونی کشاورزی استان ایلام گفت: از مهر ۱۴۰۱ تا پایان کنون ۱۵ هزار ۷۷۱ تن انواع نهاده‌های دامی در استان ایلام توسط شبکه تعاون روستایی تامین و توزیع شده است.

در ادامه دکتر شکری بیان کرد: در راستای تحقق برنامه های مدیریت تعاون روستایی استان در تأمین به موقع سموم مورد نیاز کشاورزان در برنامه مصوب تأمین و توزیع انواع سموم شیمیایی اعم از آفت کش‌ها، قارچ کش‌ها، کنه کش‌ها، علف کش‌ها و سایر سموم ۱۸هزار۴۶۱ جهت نبارزه با افات و امراض محصولات کشاورزی که در بین کشاورزان توزیع شده است.

مدیر تعاون روستایی استان ایلام تصریح کرد: بذر مرغوب و مناسب در ارتقای عملکرد محصولات کشاورزی نقش و تأثیر بسزایی دارد و در راستای کیفی سازی بذر، شبکه تعاون روستایی استان ایلام از ظرفیت بالایی برخوردار است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در سال زراعی۱۴۰۱_ ۱۴۰۲ به میزان ۱۴ هزار و۳۲۱ تن انواع بذر اصلاح شده مورد نیاز کشاورزی استان از طریق شرکت های کشت و صنعت وابسته به تعاون روستایی در استان تولید شده است و مازاد آن به استان های کشور صادر می‌گردد.

  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری